Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Üyelik Sözleşmesi
1 -Fotoğraf Türk'de yönetim tarafından belirlenen fotoğraf yükleme sınırları vardır.Ancak sistemde bir sorun ya da açık bulunması halinde dahi bu sınırları aşmak yasaktır. Böyle bir durumun tespiti halinde yonetim fazladan eklenen fotografları silebilir.

2 -Üye sadece kendisine ait olan fotoğrafları yükleyebilir. İstenmesi durumunda fotoğrafın orjinalini göstermek zorundadır. Fotoğrafın kendisine ait olduğunu ispat edemezse, fotoğrafları silinir ve üyeliği iptal edilir.

3 -Üyenin yüklediği fotoğrafın telif hakkı kendisine ait olmalıdır.

4 -Üye Fotoğraf Türk ile üyelik anlaşması yaparak eserlerinin küçük, orta boy ve büyük hallerinin Fotoğraf Türk’de yayımlanmasına izin vermeyi kabul eder. Bu fotoğraflar Site tanıtımı ve uye tanıtımı amacayla Facebook, Twitter gibi paylaşım sitelerinde yayınlanmasını da kabul etmiş sayılır.

5 -Dijital çalışmalarda, eğer kullanıldıysa, kullanılan obje ya da fotoğraf(lar)ın telif hakları üyeye ait olmalıdır.

6 -Yüklenen fotoğraf T.C. yasalarına göre suç teşkil etmemelidir.

7 -Yüklenen fotoğraf herhangi bir kurumu, kuruluşu, gerçek ya da tüzel kişiyi rencide edemez, hakaret ya da aşağılama içeremez.

8 -Duruş, görünüş bakımından Türk Askerini yansıtmayacak şekilde ve "yetkili komutanlar"ın yazılı izni olmadan çekilen askeri fotoğrafların Fotoğraf Türk'de yayınlanması yasaktır.

9 -Fotoğrafta yer alan kişi veya kişilerin; fotoğrafın çekildiğinden haberdar olması, fotoğrafının çekilmesine izin verilmiş olması ve çekilen pozunun yayımlanacağı bilgisine sahip olması gereklidir.

10 -Fotoğraf duygu sömürüsü yaratır nitelikteyse ve/veya fotoğrafçının yorumu bölümünde duygu sömürüsü niteliği taşıyan cümleler sarfediliyorsa yönetim tarafından gerekli görüldüğü takdirde silinecektir.

11 -Cep telefonu, webcam vb. türden düşük kaliteli fotoğraf çeken ve/veya asıl fonksiyonu fotoğraf çekmek olmayan cihazlar tarafından çekilerek Fotoğraf Türke yüklenen fotoğrafların yayımlanması ile ilgili karar hakkı Fotoğraf Türk yöneticilerinin tasarrufundadır.

12 -Üzerinde fotoğraf makinesi tarafından otomatik olarak atılan ve estetiği bozan dijital tarih bulunan fotoğrafların yayımlanması yasaktır.

13 -Fotoğrafların daha fazla puan ve eleştiri alması amacıyla, tekrar tekrar yüklenmesi kurallara aykırıdır. Bu fotoğraflar, Fotoğraf Türk yönetimi tarafından puana/yoruma kapatılabilir, fotoğraf sahibinin hesabı askıya alınabilir.

14 -Duyuru, afiş, protesto, dergi kapağı, etkinlik habercisi vb. fotoğrafların gönderimi yasaktır.

15 -Yüklenen fotoğrafta kullanılan başlık/yorum fotoğrafı eleştirenlerin yorumlarını etkileyecek şekilde olmamalıdır.

16 -Özel günlerimizde ( Bayram, resmi günler vs ) gönderilen fotoğrafların puan'a kapatılmaması durumunda yayımlanması ile ilgili karar hakkı Fotoğraf Türk yönetimine aittir.

17 -Fotoğraflar ile ilgili verilen bilgiler doğru olmalı ve uygun kategorilere yerleştirilmelidir, aksi durumlarda fotoğrafların yayımlanması ile ilgili karar hakkı Fotoğraf Türk yönetimine aittir.

18 -Fotoğraf Türk, fotoğraf sanatı  ile ilgilenen kişilere yönelik bir site olduğu için anı fotoğrafları, komik-ilginç olup fotoğrafçılık açısından değerli olmayan fotoğraflar Fotoğraf Türk'de paylaşılmamalıdır.

19 -Bu kuralların dışında fotoğrafların Fotoğraf Türk'de yayımlanması ile ilgili karar hakkı Fotoğraf Türk yönetimine aittir.

20 -Fotoğraf Türk'e fotoğraf yükleyebilmek, eleştiri, eleştiri cevabı ve forumda mesaj yazmak için üye olmak gereklidir.

21 -Yönetim Yorumları ve fotoğraf kalitesini arttırmak ya da Fotoğraf Türk'deki düzeni sağlamak için çeşitli kısıtlamalar yada ilaveler koyabilir.

22 - Yorumlar hakaret, küfür, aşağılama içeremez. Alaya alan türde eleştiriler yazılamaz. Üye herhangi bir şekilde hakarete maruz kalırsa bu tarz eleştiri, cevap, yorum ve açıklamalara cevap veremez. Bu gibi durumlarda iletişim bölümümüzden http://www.fotografturk.com/iletisim/  sayfasından yöneticilerimize haber verilmelidir. Cevap veren üyeler yönetim tarafından konuyu açanlarla aynı şekilde değerlendirilecektir.

23 -Üye, her fotoğrafa sadece bir eleştiri ve istediği kadar eleştiri cevabı yazabilir.

24 -Üye aynı fotoğrafçıya yanlı bir şekilde sürekli yüksek ya da sürekli düşük puan veremez.

25 -Üye öc almak ya da teşekkür etmek için puan veremez
 
26 -Aynı eleştiriyi aynı ya da farklı kullanıcılara tekrar edemez (kopyala - yapıştır şeklinde).

27 -Üye eleştirilerde kendi fotoğraflarına link verebilir. Ancak bu işlem puan ya da popülarite kazanmak amacıyla veya başka bir amaca hizmet edecek şekilde sistematik olarak yapılamaz. Ayrıca üye, site içerisinde bulunan mesaj sistemini kullanarak diğer kullanıcılardan fotoğraflarına eleştiri ve puan isteyemez.

28 -Eleştiriler fotoğrafla ilgili olmalıdır. Üye fotoğraf sanatı/zanaatı dışında, örneğin fotoğrafta işlenen konu dışında, eleştiri yazamaz.

29 -Eleştiriler Türkçe yazılmalıdır. Eleştirilerin yanısıra site içerisinde Türkçe kullanımına özen gösterilmelidir
 
30 -Eleştirilerde politikaya ya da sosyal tartışmalara girilemez. Üye bu tarz konu açamayacağı gibi açanlara cevap veremez
 
Bu gibi durumlarda iletişim bölümümüzden http://www.fotografturk.com/iletisim/ sayfasından yöneticilerimize haber verilmelidir. Cevap veren üyeler de yönetim tarafından konuyu açanlarla aynı şekilde değerlendirilecektir.

31 -Üye T.C. yasalarına göre suç teşkil eden türden eleştiriler yazamaz, yasadışı hiçbir iletişim bilgisi veremez.

32 -Kurallara uyulmadığı durumda yapılan eleştiriler, eleştiri cevapları, fotoğraf, forum konusu vb. her türlü bilgi, yazı ve içerik yöneticiler ya da moderatörler tarafından silinebilir.

33- Nü ve Erotik kategorisine eklenecek fotoğraflarda, cinsel uzuvları gösteren,pornografik tarzda ve siteyi zor duruma düşürebilecek cinste eklenen fotoğraflar tereddütsüz silinecektir. Bu hususlara uyulmamasından kaynaklanan, Fotoğraf Türk'e yansıyacak hukuki ve cezai işlemlerde mağduriyetin oluşmasına sebep olan fotoğrafcı da aynı oranda sorumlu tutulacaktır.

34. Üye başka bir üyeyi alenen forumda veya herhangi bir fotoğrafın yorumunda yorum cevabında profilinde açık mesaj yayını olan herhangi bir yerde suçlama ve karalama yapamaz. Eğer böyle bir durum söz konusu olursa üyeliği tek taraflı sonlandırılır. Bu madde Gold üyelerde dahil bütün üyeler için geçerlidir.

Fotoğraf Türk 'e üye olan herkes bu maddeleri kabul etmiş sayar.

Kabul Ediyorum Kabul Etmiyorum
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2020 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.