Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

NE OLACAK BU SİTENİN HALİ
Tekin TURAN
Mesajlar: 42
Kayıt: 20.12.2010
Şehir: Ankara

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#29010

 

Anasayfa hazırlanmıyor, gelen giden yok, yüklenen fotoğraf sayısı iyice düştü, adeta yaprak kımıldamiyor?

Yıllardır burada fotoğraf paylaşan çok sayıda arkadaş hep başka sitelere gidip oralarda paylaşımda bulunuyorlar. Bu, yaz mevsimi nedeniyle geçici bir durum mu yoksa yönetimsel sıkıntılar mı var anlayamadım?

Yoksa bütün bunlar benim kuruntum mu? :)

Sevgiler...

   

 

Bu konu 742 defa izlenmiş.


5.7.2017 20:35:19 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29017
Evet sır gibi... Hiç birini tanımıyoruz?
Teturan
Tekin TURAN
Mesajlar: 42
Kayıt: 20.12.2010
Şehir: Ankara

6.7.2017 15:22:50 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29018
Nurşen Hanım'ın değerlendirmesine katılıyorum. Karamsarlığa kapılmamak gerekiyor. Hala güzel fotoğraflar görüyor, yararlanıyor ve zevk alıyorum. Ayrıca hep birlikte; üstün özelliklere sahip eserlerden oluşan, paha biçilmeyecek değerde çok büyük bir arşive sahibiz. Bu arşiv her zaman elimizin altındadır. Yaşatmalıyız, diye düşünüyorum.

Fotoğraflarımı yayınlamakla beraber, eleştiride yarayışlılık ve samimiyet gözetip, basmakalıp yorumlardan kaçınmak suretiyle, fotoğraflar üzerine değerlendirmelerime görüş alış verişi mahiyeti kazandırmanın yanı sıra teşvik edici üslupta dil kullanmaya çalışarak, paylaşım ortamına katkıda bulunmak kaygısıyla hareket ediyorum.

Ana sayfadaki "Günün Fotoğrafları" etkinliğine nitelikli fotoğrafların gözden kaçmasını önlemek ve yaygın olarak katılımı özendirmek amacıyla yeni düzenlemeler getirilip, başkaca atılımlar yapılabilir. Ana sayfaya girecek ölçüde değer taşıyan fotoğrafların, belirli sayıyla sınırlandırılmaksızın azaltılıp arttırılarak bu sayfada yer alması sağlanabilir. Günün getirdiklerine yani ihtiyaca göre ana sayfanın uzatılması ya da kısa tutulması, teknik olarak mümkündür. Her gün daha nitelikli fotoğrafların ana sayfa dışında kaldığı görülünce, fotoğrafının nesnel bir değerlendirmeye tabi tutulmadığı hissine kapılan katılımcı şahıslarda, haliyle oluşan bıkkınlığın ve küskünlüğün neticesinde ortaya çıkan benliğe ait tatmin edilememe durumunun önüne geçilmiş olunur.

Ayrıca "Best Of Fotoğraf Türk" penceresinin de Türkçe bir isimle yeniden etkin hale getirilmesi, güncellemesinin yapılması, çoğu fotoğrafçının en azından bir veya birden fazla eserinin bu çerçeveye alınmaya hakkı varken takip ve değerlendirme bekleyen burayla, devamlı alakadar olunması, fotoğraflarını paylaşan katılımcıların özendirilmesi, şevklerinin yükseltilmesi amacına hizmet edecektir.

Bu "eve" izleyici olsun ya da paylaşımcı olsun, iz ile eser bırakan tüm dostlara saygıyla ve sevgiyle selam eder, iyi fotoğraflı aydınlık günlerde esenlikler dilerim.
tatlı
HAKKI UÇKUN
Mesajlar: 3
Kayıt: 3.5.2010
Şehir: İZMİR

10.7.2017 20:38:16 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29021
Değerli fotoğraf dostları; 2007 yılı Kasım ayından bu yana Fotoğraf sanatına hizmet vermeye çalışıyoruz. 10 yıllık bu süreçte zaman zaman kırdık, zman zaman da kırıldık. H,ç kimseye kin tutmadan ve üzüntülerimizi içimize atarak yolumuza devam etmeye çalıştık. Fotoğraf Türk büyük bir Aile. Bu ailenin içinde kol kırıldı yen içinde kaldı. Zaman zaman da tepkiler forumlara taşınıp kırıcı tartışmalar yaşandı.

Her üyenin fotoğrafa bakışı da Dünya'ya bakışı da farklı olduğu için her arkadaşımız kendi istediği düzenlemelerin yapılmasını talep etti. Bizler de mümkün olduğunca çoğunluğu mutlu edecek düzenlemeler yapmaya çalıştık. Bazen sonuçlar istediğimiz gibi olurken bazen de başarısız oldu.

Son 3 yıldır ise yeni bir yapılanma başlattık. Yazılım yenileme, anasayfa değişimi, ve üyelerin tecrübelerine göre değerlendirme gibi. Maalesef istediğimiz sonuca ulaşamamışken eski aktivitemizi de kaybettik. Bu süreçte en büyük etken Web Master arkadaşımızın 5 kez yeni yazılıma başlamasına rağmen bir tanesini bile hayata geçirememiş olması. Diğer etkenler ise biz yönetim kadrosundan başlayıp siz değerli üyelere kadar, gerekli hassasiyeti gösterememizden yada yeterli ilginin oluşmamasından kaynaklanan sıkıntılardı.

2010-2012 yıları arasında Türiyede 1 Numara olduk. Sitedeki aktivitelerimiz zirve yaptı. Bazı fotoğraflar 200'e yakın eleştiri ve 700*800 civarı tekil izleme rakamlarına ulaştı. Aylık ziyaret sayısı 35 Milyonun üzerine çıkmıştı. Yazılımsal sorunlar nedeniyle günümüzde ise Aylık 6-7 milyon ziyaret sayılarına düşüldü. 200 - 300 civari üyemizin katkıları ve özverileri ile günü kurtarmaya çalışır durumdayız..

Netice itibasrı ile biz sorunlarımızı ve çözüm yollarını biliyoruz. öncelikli hedefimiz hantal ve ağır işleyen yazılımı değiştirip mbil eklenit ilave ederek işe başlayacağız. Daha sonra siteden sebebi ne olursa olsun uzaklaşmış yada ilgisini kaybetmiş üyelerimizi tekrar davet edip eski aktivitelerimizin üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Sizlerin de desteği ile hepimizin özlediği Fotoğraf paylaşım sitemizi şahlandıracağmıza inanıyorum.

Editör konusuna gelince; değerli arkadaşlar, editörlerimiz fotoğraf konusunda üzman kişilik ve karekterleri ile topluma örnek olacak Adil ve tarafsız davranan hepinizin yakinen tanıdığı isimlerdir.
Yönetici arkadaşlarımız isimlerinin yazılmasını isterse bu konu altında yazabiliriz. Anasayfa seçimlerindeki sıkıntılar yönetiicilerimizden değil, eklenen fotoğraf sayısının yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Zanan içinde bu sorun da kendiliğinden düzelecektir.

Bu güne kadar gösterdiğiniz sabır, hjoşgörü ve katkılarınızdan dolayı hepinizze teşekkür ederim.
Suat AYDIN
ALİ SUAT AYDIN
Mesajlar: 36
Kayıt: 28.2.2010
Şehir: İstanbul

11.7.2017 11:43:40 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29022
Sitenin yazılımsal problemi olduğunu biliyoruz. Suat beyin de açıkladığı gibi bir türlü düzeltilemedi. Ancak ben kendimle ilgili bir sorunu yazmak istedim.
Son fotografım "Bir Gönül Hikayesi" o gün ( yaklaşık 13 gün önce) editör seçimi olarak değerlendirildi. Ancak ana sayfaya çıkmadı. Şaşırdım. Böyle bir durumla daha önce hiç karşılaşmamıştım. Acaba yönetimde bir karışıklık, anlaşmazlık mı var diye düşünmeden edemedim. Böyle bir durumun başka üyelerce yaşanıp yaşanmadığını bilemem. Böyle yönetimsel ve teknik problemler hızlıca halledilmeli. Üyelere yansıtılmamalı diye düşünürüm.
ercan43
Mesajlar: 147
Kayıt: 23.5.2010
Şehir: İstanbul

1 2
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.