Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Konsolosluktan randevu, online internet üstü, konsolosluk randevu nasil alinir.
gencer seri
Mesajlar: 362
Kayıt: 26.12.2007

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#19299

 

 

Konsolosluk randevu, Konsolosluktan randevu al, E konsolosluk randevu nasil alinir? turkish consulate pasport nasil uzatilir, vise ,pasaport ücreti, pasaport yenileme, yeni pasaport basvurusu,  Konsolosluk basvuru, yeni pasaport yenileme, Konsolosluk, Pasaport, TC-Nüfus Kimlik Numarası, Konsolosluk İşlemleri - Türkiye Cumhuriyeti Köln Başkonsolosluğu, İnternet ortamında konsoluslukla ilgili işlemleri takip edilebileceği resmi sitede aynı zamanda, vize işlemleri, sıkça sorulan sorular
Bir cok arkadasimiz konsolosluk islemlerini randevu almadan direk konsolosluga giderek yapacagini saniyor ki, bu islem artik sona erdi, telefonla pasaport termini alma devride bitti E konsolosluk sitesi olan T.C. Dışişleri Bakanlığı  Konsolosluk www.konsolosluk.gov.tr/ adresinden randevu alinmadan islem yapilamiyor.


Pasaport uzatma yada yeni pasaport cikarma icin mutlaka www.epasaport.gov.tr/ adresine girip randevu almaniz gerekir..
Pasaport uzatma ücreti asagidaki gibidir.


www.epasaport.gov.tr/ adresine girdiginizde yapacaginiz islemi secmeniz ve randevu saatini tarihini kendiniz belirlemeniz gerekmektedir

Misal olarak yeni pasaport cikarmak istiyoruz, bunun icin nasil bir illem yapip randevu alacagiz kisaca resimli anlatmak istiyorum..

www.konsolosluk.gov.tr/ sitesine girdik asagidaki gibi anasayfa görünüyor.


Sitede Almanca (Deutsch) , ingilizce (English) ve Türkce secenekleri mevcut, biz Türkce secenegi ve Ülke secimi yapip Ülkenin bulundugu konsoloslugu secelim ve ardindan devam yazan yere tiklayalim . Ben örnek icin Almanya ve Nürnberg sehrini sectim..
www.konsolosluk.gov.tr/ sitesinde islem yapacagimiz sayfa asagidaki gibi görünüyor


Konsolosluk internet sitesinde sol üst tarafta ISLEMLER yazan yer var onun üstüne maus ile geldigimizde sag tarafa bir pencere aciliyor oradan yapmak istedigimiz islemi tiklayin.Pasaport uzatma yada yeni pasaport cikarma ismemi icin asagidaki gibi yeni bir sayfa acildi, simdi pasaport bölümünde ( Pasaport işlemleri,pasaport ücretleri, pasaport ve gerekli belgeler hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.) yazan yere tiklayin asagidaki gibi.


Türk konsoloslugu e konsoloslugun pasaport adresindeyiz epasaport.gov.tr/ burada yeni bir pasaport cikarmak icin nasil randevu alinacak onu görelim
Türk konsoloslugunun internet sayfasi cok anlasilir bir sekilde görünüyor asagidaki gibi randevu alma sayfasindasiniz


Sayfanin saginda E- pasaporta hemen basvur yazan yere tiklayin.


Tikladiginizda böyle bir pencere acilacak   Yeni basvuru yapmak istiyorum yazan yere tiklayin.

Basvuruyu nereden yapacaksiniz Türkiye den basvuru icin üstte yurddisindan basvuru icin ise altta tiklayin.


Yeni bir sayfa daha acildi konsolosluk size Tc kimlik numaranizi soracak, eger tc kimlik numaraniz varsa VAR yazan yeri tiklayin tikladiginizda tc kimlik numaranizi girin.
T.C nüfüs cüzdaninizda T.C Kimlik No yazilimi diye soru gelecek eger yazili ise evet yazili yazan yere tiklayin.


E konsolosluk sitesi simdi size ne tür pasaport alacaginizi soruyor umumi yada dis görev hangisini alacaksaniz secin normal vatandaslar icin LACIVERT UMUMA MAHSUS yazan yere tiklayin.Simdi ise hangi konsolosluktan pasaportu alacaginizi secin ülke olarak ben misal almanya konsoloslugunu sectim.

E konsolosluk randevu alma icin en yakin tarih otomatik görünür misal nürnberg bir sonraki gün 13 randevu saat 9.00 da bos görünüyor.


Artik konsolosluktan randavu almak icin son islemler basladi nürnberg sehrinin sonunda bulunan mavi saat (yuvarlak sekil) termin saati.
Ona tiklayin.

Simdi asagidaki gibi tc kimlik numaranizi ve istenilen tüm bilgileri yaziniz (asagidaki bilgiler ÖRNEKTIR)
Güvenlik numarasinida altaki bosluga verin ve gönderin.


Diger sayfada almak istediginiz randevu tarihi ve saati cikacaktir, saatini belirleyin ve ok yapin size asagidaki gibi bir pencere acilacak.


Simdi email adresinize gelen maili acin ve orda asagidaki gibi bir mail gelecek ordaki linke tiklayin ve randevunuzu tamamlayin acilan linkte kabul ediyorum yazan yeri tiklayin.

 

 

Örnek Biyometrik Fotoğraf

 

Pasaport resmi nasil olmali, pasaport fotograf nasil cekilmeli, passbild

 

ICAO Standartlarındaki Biyometrik Vesikalık Fotoğraflar İçin Aranan Özellikler


Pasaport Fotoğrafta leke ve bükülmeler olmamalıdır. Renkler nötr olmalı ve yüzün doğal renklerini yansıtmalıdır.

 

 

Pasaport icin Gözler net bir şekilde görünmeli, gözlük camı üzerinde yansımalar bulunmamalı, renkli cam veya güneş gözlüğü kullanılmamalıdır. Gözlük camının kenarı veya çerçevesi gözleri kapatmamalı ya da gözleri kapatacak ölçüde kalın olmamalıdır.

 

 

 

 

Pasaport icin Başörtülü fotoğraflarda yüz çene ucundan alına kadar görünür olmalı, yüzün üzerinde gölgeler oluşmamalıdır.


 

 

pasaport fotograf Fon beyaz ve desensiz olmalıdır. Fonda gölgeler oluşmamalıdır.

 

 

Pasaport resmi Başın konumu dik olmalı, baş herhangi bir yöne dönük olmamalıdır. Fotoğraf gülme vb. mimikler olmadan, ağız kapalı olarak çekilmelidir.


 
Pasaport bild Gözler açık konumda olmalı ve net olarak görünmelidir. Saçlar gözleri kapatmamalı ve fotoğraf çekilirken doğrudan kameraya bakılmalıdır.
 
pass bild Kontrast iyi ayarlanmalı, ayrıntılar yeterince keskin ve net olmalıdır.


 
Kişinin zorunlu olarak kullandığı gözlük ve benzeri aksesuarlar dışında fotoğrafta şapka, başlık, pipo, vb. nesneler bulunmamalıdır.
 
Yüz, fotoğraf üzerinde ortalanmış olarak saç modeliyle birlikte tamamen görünür olmalıdır.
 
Işık yüze eşit ölçüde yansıtılmalı, yansıma veya gölgeler bulunmamalıdır. Fotoğrafta "kırmızı-göz" bulunmamalıdır.


 

Biyometri nedir?

Biyometri, bireyin ölçülebilir fiziksel ve davranışsal özelliklerini tanıyarak kimlik saptamak üzere geliştirilmiş otomatik sistemler için kullanılan bir terimdir. Özetle, biyometri kişinin ölçülebilir biyolojik izlerini ifade etmektedir.

e-Pasaportlarda yüz, parmak izi ve göz bebeği olmak üzere üç tür biyometrik verinin kullanılması mümkündür. Bunlardan göz bebeği biyometrisine dünyada henüz geçilmemiş olmakla birlikte bazı ülkeler tarafından bu konuda çalışmalar yapılmaktadır.

Biyometrik fotoğraf nedir? Nerede çektirebilirim?

Biyometrik vesikalık fotoğraflar, standartları ICAO tarafından belirlenen ve Makinede Okunabilen Seyahat Belgelerinde kullanılan yüksek kaliteli, belli ölçüleri ve özellikleri olan ve yüz biyometrisinin tespit edilebildiği fotoğraflardır.

ICAO standartlarına göre üretilen e-Pasaportların kimlik sayfasında fotoğraf bölümü için ayrılan bölümün ebatları 35 mm X 45 mm olacak şekilde belirlenmiştir.

Ancak başvuru sırasında kullanılacak fotoğrafların tarayıcı tarafından algılanabilmesi için mutlaka 35 mm x 45 mm ebadından büyük olması gerekmektedir. Bu nedenle, aşağıda örnekli resimlerle açıklanan özellikte olması şartıyla, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edilen vesikalık fotoğraf ebatı 50 mm x 60 mm olarak belirlenmiştir.

Bu ebatlardan daha küçük ebatlarda fotoğraf getirilmesi halinde başvuru tamamlanamamakta veya başvuru tamamlansa bile bu pasaportlar tanzim sırasında kalite kontrolden geçemediği için iptal edilebilmekte, bu durumda da yeniden başvurmanız gerekebilmektedir.

Bu nedenle, çektirmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafların 35 mm x 45 mm ebadında kesilmemesi hususunun fotoğrafçılara muhakkak hatırlatılması gerekmektedir.

Tüm fotoğrafçılarda biyometrik vesikalık çektirmek mümkündür.

 

 

 


Islem bu kadar hayirli olsun...

Gencer seri 2012 her hakki saklidir

Etiketler: e pasaport başvurusu, e pasaport randevu, e-Pasaport almak için, konsolosluktan randevu alma islemi, Yeni pasaport müracaatı nasıl yapılır? konsolosluktan pasaport uzatma, E-Pasaport nedir ? Nasıl başvurulur ? Başvuru için gerekli belgeler , E-RANDEVU PASAPORT BAŞVURUSU YAPMA, randevu alamiyorum, nasil randevu alirim, randevu telefon ile oluyormu, konsolosluk ne zamana kadar acik, konsolosluk berlin randevu al, konsolosluk frankfurt randevu, konsolosluk münchen randevu,  pasaport termini, termin, appointment, rendez-vous, təyinat, назначение, nimittäminen, nomeação, nombramiento, pasaport uzatma kac para, kac euro, kac lira, ne kadar, new york randevu, amerika usa randevu totonto consulate, turkish consulate toronto

 

 

 

 

 

Bu konu 254.840 defa izlenmiş.


19.9.2014 17:09:12 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #25385
Konsolosluktan randevu alma, konsolosluk randevu nasil alinir emek verilerek hazırlanmış, çok detaylı ve anlaşılır dilde olmuş. Tebrikler
musa84
Musa Güloğlu
Mesajlar: 117
Kayıt: 30.10.2008
Şehir: Istanbul

30.5.2015 22:36:41 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #28571
tesekkürler online internet üzerinden termin yani randevu alma kolaymis konsolosluk islemlerinde artik sadece online oluyormus
facebook
Güney Pala
Mesajlar: 105
Kayıt: 4.9.2012
Şehir: İstanbul

1 2 3 4 5 6 7 8
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.