Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Konsolosluktan randevu, online internet üstü, konsolosluk randevu nasil alinir.
gencer seri
Mesajlar: 362
Kayıt: 26.12.2007

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#19299

 

 

Konsolosluk randevu, Konsolosluktan randevu al, E konsolosluk randevu nasil alinir? turkish consulate pasport nasil uzatilir, vise ,pasaport ücreti, pasaport yenileme, yeni pasaport basvurusu,  Konsolosluk basvuru, yeni pasaport yenileme, Konsolosluk, Pasaport, TC-Nüfus Kimlik Numarası, Konsolosluk İşlemleri - Türkiye Cumhuriyeti Köln Başkonsolosluğu, İnternet ortamında konsoluslukla ilgili işlemleri takip edilebileceği resmi sitede aynı zamanda, vize işlemleri, sıkça sorulan sorular
Bir cok arkadasimiz konsolosluk islemlerini randevu almadan direk konsolosluga giderek yapacagini saniyor ki, bu islem artik sona erdi, telefonla pasaport termini alma devride bitti E konsolosluk sitesi olan T.C. Dışişleri Bakanlığı  Konsolosluk www.konsolosluk.gov.tr/ adresinden randevu alinmadan islem yapilamiyor.


Pasaport uzatma yada yeni pasaport cikarma icin mutlaka www.epasaport.gov.tr/ adresine girip randevu almaniz gerekir..
Pasaport uzatma ücreti asagidaki gibidir.


www.epasaport.gov.tr/ adresine girdiginizde yapacaginiz islemi secmeniz ve randevu saatini tarihini kendiniz belirlemeniz gerekmektedir

Misal olarak yeni pasaport cikarmak istiyoruz, bunun icin nasil bir illem yapip randevu alacagiz kisaca resimli anlatmak istiyorum..

www.konsolosluk.gov.tr/ sitesine girdik asagidaki gibi anasayfa görünüyor.


Sitede Almanca (Deutsch) , ingilizce (English) ve Türkce secenekleri mevcut, biz Türkce secenegi ve Ülke secimi yapip Ülkenin bulundugu konsoloslugu secelim ve ardindan devam yazan yere tiklayalim . Ben örnek icin Almanya ve Nürnberg sehrini sectim..
www.konsolosluk.gov.tr/ sitesinde islem yapacagimiz sayfa asagidaki gibi görünüyor


Konsolosluk internet sitesinde sol üst tarafta ISLEMLER yazan yer var onun üstüne maus ile geldigimizde sag tarafa bir pencere aciliyor oradan yapmak istedigimiz islemi tiklayin.Pasaport uzatma yada yeni pasaport cikarma ismemi icin asagidaki gibi yeni bir sayfa acildi, simdi pasaport bölümünde ( Pasaport işlemleri,pasaport ücretleri, pasaport ve gerekli belgeler hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.) yazan yere tiklayin asagidaki gibi.


Türk konsoloslugu e konsoloslugun pasaport adresindeyiz epasaport.gov.tr/ burada yeni bir pasaport cikarmak icin nasil randevu alinacak onu görelim
Türk konsoloslugunun internet sayfasi cok anlasilir bir sekilde görünüyor asagidaki gibi randevu alma sayfasindasiniz


Sayfanin saginda E- pasaporta hemen basvur yazan yere tiklayin.


Tikladiginizda böyle bir pencere acilacak   Yeni basvuru yapmak istiyorum yazan yere tiklayin.

Basvuruyu nereden yapacaksiniz Türkiye den basvuru icin üstte yurddisindan basvuru icin ise altta tiklayin.


Yeni bir sayfa daha acildi konsolosluk size Tc kimlik numaranizi soracak, eger tc kimlik numaraniz varsa VAR yazan yeri tiklayin tikladiginizda tc kimlik numaranizi girin.
T.C nüfüs cüzdaninizda T.C Kimlik No yazilimi diye soru gelecek eger yazili ise evet yazili yazan yere tiklayin.


E konsolosluk sitesi simdi size ne tür pasaport alacaginizi soruyor umumi yada dis görev hangisini alacaksaniz secin normal vatandaslar icin LACIVERT UMUMA MAHSUS yazan yere tiklayin.Simdi ise hangi konsolosluktan pasaportu alacaginizi secin ülke olarak ben misal almanya konsoloslugunu sectim.

E konsolosluk randevu alma icin en yakin tarih otomatik görünür misal nürnberg bir sonraki gün 13 randevu saat 9.00 da bos görünüyor.


Artik konsolosluktan randavu almak icin son islemler basladi nürnberg sehrinin sonunda bulunan mavi saat (yuvarlak sekil) termin saati.
Ona tiklayin.

Simdi asagidaki gibi tc kimlik numaranizi ve istenilen tüm bilgileri yaziniz (asagidaki bilgiler ÖRNEKTIR)
Güvenlik numarasinida altaki bosluga verin ve gönderin.


Diger sayfada almak istediginiz randevu tarihi ve saati cikacaktir, saatini belirleyin ve ok yapin size asagidaki gibi bir pencere acilacak.


Simdi email adresinize gelen maili acin ve orda asagidaki gibi bir mail gelecek ordaki linke tiklayin ve randevunuzu tamamlayin acilan linkte kabul ediyorum yazan yeri tiklayin.

 

 

Örnek Biyometrik Fotoğraf

 

Pasaport resmi nasil olmali, pasaport fotograf nasil cekilmeli, passbild

 

ICAO Standartlarındaki Biyometrik Vesikalık Fotoğraflar İçin Aranan Özellikler


Pasaport Fotoğrafta leke ve bükülmeler olmamalıdır. Renkler nötr olmalı ve yüzün doğal renklerini yansıtmalıdır.

 

 

Pasaport icin Gözler net bir şekilde görünmeli, gözlük camı üzerinde yansımalar bulunmamalı, renkli cam veya güneş gözlüğü kullanılmamalıdır. Gözlük camının kenarı veya çerçevesi gözleri kapatmamalı ya da gözleri kapatacak ölçüde kalın olmamalıdır.

 

 

 

 

Pasaport icin Başörtülü fotoğraflarda yüz çene ucundan alına kadar görünür olmalı, yüzün üzerinde gölgeler oluşmamalıdır.


 

 

pasaport fotograf Fon beyaz ve desensiz olmalıdır. Fonda gölgeler oluşmamalıdır.

 

 

Pasaport resmi Başın konumu dik olmalı, baş herhangi bir yöne dönük olmamalıdır. Fotoğraf gülme vb. mimikler olmadan, ağız kapalı olarak çekilmelidir.


 
Pasaport bild Gözler açık konumda olmalı ve net olarak görünmelidir. Saçlar gözleri kapatmamalı ve fotoğraf çekilirken doğrudan kameraya bakılmalıdır.
 
pass bild Kontrast iyi ayarlanmalı, ayrıntılar yeterince keskin ve net olmalıdır.


 
Kişinin zorunlu olarak kullandığı gözlük ve benzeri aksesuarlar dışında fotoğrafta şapka, başlık, pipo, vb. nesneler bulunmamalıdır.
 
Yüz, fotoğraf üzerinde ortalanmış olarak saç modeliyle birlikte tamamen görünür olmalıdır.
 
Işık yüze eşit ölçüde yansıtılmalı, yansıma veya gölgeler bulunmamalıdır. Fotoğrafta "kırmızı-göz" bulunmamalıdır.


 

Biyometri nedir?

Biyometri, bireyin ölçülebilir fiziksel ve davranışsal özelliklerini tanıyarak kimlik saptamak üzere geliştirilmiş otomatik sistemler için kullanılan bir terimdir. Özetle, biyometri kişinin ölçülebilir biyolojik izlerini ifade etmektedir.

e-Pasaportlarda yüz, parmak izi ve göz bebeği olmak üzere üç tür biyometrik verinin kullanılması mümkündür. Bunlardan göz bebeği biyometrisine dünyada henüz geçilmemiş olmakla birlikte bazı ülkeler tarafından bu konuda çalışmalar yapılmaktadır.

Biyometrik fotoğraf nedir? Nerede çektirebilirim?

Biyometrik vesikalık fotoğraflar, standartları ICAO tarafından belirlenen ve Makinede Okunabilen Seyahat Belgelerinde kullanılan yüksek kaliteli, belli ölçüleri ve özellikleri olan ve yüz biyometrisinin tespit edilebildiği fotoğraflardır.

ICAO standartlarına göre üretilen e-Pasaportların kimlik sayfasında fotoğraf bölümü için ayrılan bölümün ebatları 35 mm X 45 mm olacak şekilde belirlenmiştir.

Ancak başvuru sırasında kullanılacak fotoğrafların tarayıcı tarafından algılanabilmesi için mutlaka 35 mm x 45 mm ebadından büyük olması gerekmektedir. Bu nedenle, aşağıda örnekli resimlerle açıklanan özellikte olması şartıyla, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edilen vesikalık fotoğraf ebatı 50 mm x 60 mm olarak belirlenmiştir.

Bu ebatlardan daha küçük ebatlarda fotoğraf getirilmesi halinde başvuru tamamlanamamakta veya başvuru tamamlansa bile bu pasaportlar tanzim sırasında kalite kontrolden geçemediği için iptal edilebilmekte, bu durumda da yeniden başvurmanız gerekebilmektedir.

Bu nedenle, çektirmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafların 35 mm x 45 mm ebadında kesilmemesi hususunun fotoğrafçılara muhakkak hatırlatılması gerekmektedir.

Tüm fotoğrafçılarda biyometrik vesikalık çektirmek mümkündür.

 

 

 


Islem bu kadar hayirli olsun...

Gencer seri 2012 her hakki saklidir

Etiketler: e pasaport başvurusu, e pasaport randevu, e-Pasaport almak için, konsolosluktan randevu alma islemi, Yeni pasaport müracaatı nasıl yapılır? konsolosluktan pasaport uzatma, E-Pasaport nedir ? Nasıl başvurulur ? Başvuru için gerekli belgeler , E-RANDEVU PASAPORT BAŞVURUSU YAPMA, randevu alamiyorum, nasil randevu alirim, randevu telefon ile oluyormu, konsolosluk ne zamana kadar acik, konsolosluk berlin randevu al, konsolosluk frankfurt randevu, konsolosluk münchen randevu,  pasaport termini, termin, appointment, rendez-vous, təyinat, назначение, nimittäminen, nomeação, nombramiento, pasaport uzatma kac para, kac euro, kac lira, ne kadar, new york randevu, amerika usa randevu totonto consulate, turkish consulate toronto

 

 

 

 

 

Bu konu 259.760 defa izlenmiş.


14.02.2012 18:00:38 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #19300
Pasaport Gününü Süresini Tarihini Uzatmak İşlemleri|www.epasaport.gov.tr


Pasaport süresini, gününü uzatmak isteyen vatdandaşlar bu işlemleri nereden nasıl yapcakları konusunda net bir bilgiye sahip değilller.

E-pasaport uygulamasının başlamasının ardından pek çok seyahat ve pasaport işlemleri bu site aracılığı ile yapılır hale geldi. Bu işlemler arasında önemli derecede sayılabilecek “pasaort gününü / tarihini / süresini uzatmak” konusunda pek çok vatandaş bilgi sahibi olmak istiyor. Bu yazı da sözkonusu işlem hakkında gerekli bilgiler verilecektir.

www.epasaport.gov.tr adresinden pasaport işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak 1 Haziran 2010 tarihinde uygulamaya başlanan e-pasaport uygulaması konusunda vatadanşlar gerektiği kadar bilgilendirilmediğinden ve değişikliğe alışma sürecince yetkililer gerekli ilgiyi göstermediğinden birtakım sıkıntıların yaşandığını haberdisk olarak gözlemledik.

Buyrunuz yurtdışında bu sorunu yaşayan gara denuzli‘nin yorumuna. Bu da bir diğer epasaport mağdurunun yorumu. . .

Esasında pek çok örnek vermek mümkün. İsteyen okuyucular yorumların olduğu sayfada onlarca şikayet, mağduriyet ve yardım talebi yorumlarını okuyabilirler.
PASAPORT UZATMAK
e-Pasaportumun süresini nasıl uzatabilirim?

Epasaportunuzun süresini uzatamazsınız. Eğer e-pasaportunuzun süresi dolmuş ise tekrardan başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
Eski tip pasaportum var.

Eski tip pasaportlarla seyahat imkanı 24 Kasım 2015 tarihinde sona erecek. Pasaportunun süresi dolmayan vatandaşlar, 2015′e kadar eski pasaportlarını kullanabilecek. Bununla birlikte, eski tip pasaportlarının geçerlilik süresi sona erenler, 31 Ocak 2011′e kadar pasaport süresini uzatabilecek.

Eski tip geçerli pasaportum var. 1 Haziran 2010 tarihinden sonra çocuğumu bu pasaportun refakat hanesine kaydettirebilir miyim?

Hayır. Eski tip pasaportlarla ilgili tüm işlemler yurt içinde 31 Ocak 2011′de; yurtdışı temsilciliklerimizde ise 31 Aralık 2010′da sona ermiştir.

Diğer yandan, e-pasaportların yürürlüğe girmesiyle birlikte eski tip pasaportlarla seyahat imkanı 24 Kasım 2015 tarihinde sona erecektir. Eski tip pasaportu geçerli olan vatandaşlarımız geçerlilik süresi içinde ve her halükarda 24 Kasım 2015 tarihine kadar bu pasaportlarını kullanabilecektir.

Başvuru ve pasaport işlemlerini yapmak için www.epasaport.gov.tr sitesini ziyaret etmelisiniz.

bakierman
baki erman
Mesajlar: 750
Kayıt: 13.03.2010
Şehir: İstanbul

22.02.2012 16:30:02 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #19530
almanyadan yeni pasaport randevu icin türkiye ankara araniyormu? fransadan yada belcikadan randevu hepmi e konsolosluktan aliniyor, termin olmadan islem yapilmiyormu, evlilik ölüm, dogum vatandaslik ve askerlik gibi islemlerdemi randevu istiyor?
aliraci
ali raci
Mesajlar: 845
Kayıt: 24.03.2010
Şehir: hamburg

23.02.2012 21:15:48 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #19567
Yeni pasaport fotograf cektireceklerin kesinlikle konsolosluktan cektirmelerini belirtiyorum siz ne kadar biometrik yani türkce biyometrik fotograf cektirsenizde konsolosluk calisdanlari bunlari kabul etmezler, cünkü konsoloslukta fotografci vardir ve onlar harac alirlar bu yüzden en iyisi konsolosluklarda resim cektirin..
myfoto
erdal zahit
Mesajlar: 53
Kayıt: 5.05.2008

25.02.2012 14:48:18 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #19599
e konsolosluk randevu alma islemi cok zor ya, termin almak bu kadar zor olmamali aslinda e konsolosluk randevu alma isleri cok tefarruatli ve yaslilar alamiyor, daha kolay bir yol yokmudur, birde biyometrik fotograf kabul etmiyor konsolosluklar, kendi menfaatleri icin illa konsoloslukta cekilen resimleri kabul ediyorlar dikkat etmek gerek gözünün üstünde kasin var gibi sacma bir kusur bulup cektirdiginiz fotograflari kabul etmeyebilirler, o yüzden konsoloslukta resim cektirin..
Randevu saatlerini iyi ayarlayin gec kalirsaniz islem yapamazsiniz misal sabah 10:00 da termin randevu aldiysaniz en gec 09:45 te konsoloslukta bulunun..
Biliyorsunuz ki isleminizi yapan Alman degil Türk memur ve cok kaprisli cok artis oluyorlar, sanki basbakan kadar havalari var..
E-KONSULAT isleri basit olursa anlamayan kalmaz fakat bizim konsulat cok farkli turkish konsulat isleri memurlarin cikarlarin dönüstü artik
cemile
Cemile Hayta
Mesajlar: 58
Kayıt: 20.01.2011
Şehir: İstanbul

10.03.2012 20:46:46 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #20008
almanyadaki türk konsoloslukları
Almanya'daki Türk Temsilcilikleri

Berlin Büyükelçiliği
Runge Strasse 9
10179 Berlin

Tel: 00 49 30 275 850
Fax: 00 49 30 275 90 915
e-mail: turk.em.berlin@t-online.de
web: www.tcberlinbe.de

Frankfurt Başkonsolosluğu
Zeppelinallee 17
60325 Frankfurt

Tel: 00 49 69 71 37 73
00 49 69 77 29 42
Fax: 00 49 69 70 90 32
e-mail: tgk-ffm@t-online.de

Münih Başkonsolosluğu
Menzinger Str.3
80638 München

Tel: 00 49 89 17 80 310
Fax: 00 49 89 17 85 660
e-mail: tcmunihbk@t-online.de

Karlsruhe Başkonsolosluğu
Rintheimer Str. 82
76131 Karlsruhe

Tel: 00 49 721 98 44 010
00 49 721 98 44 050
Fax: 00 49 721 85 60 13
e-mail: karlsruheturgenkon@t-online.de

Berlin Başkonsolosluğu
Johann Georg Str. 12
10709 Berlin

Tel: 00 49 30 892 50 33
00 49 30 892 50 34
Fax: 00 49 30 893 18 98
e-mail: turk.genkon.berlin@t-online.de

Hannover Baş konsolosluğu
An Der Christuskirche 3
30167 Hannover

Tel: 00 49 511 76 86 50
Fax: 00 49 511 17 700
e-mail: tgk.hannover@t-online.de

Köln Baş konsolosluğu
Luxemburger Str. 285
50354 Hürth

Tel: 00 49 2233 974 180
Fax: 00 49 2233 75 572
e-mail: turk.genkon.koeln@t-online.de

Essen Baş konsolosluğu
Alfred Str. 307
D-45133 Essen

Tel: 00 49 201 84 21 60
Fax: 0049 201 42 38 67
e-mail: tcbk.essen@t-online.de

Mainz Baş konsolosluğu
An Der Karlsschanze 7
55131 Mainz

Tel: 00 49 6131 98 26 00
Fax: 00 49 613183 51 19
e-mail: tgk@tap.de

Nürnberg Baş konsolosluğu
Regensburger Str. 69
90478 Nürnberg

Tel: 00 49 911 946 76-0
Fax: 00 49 911 46 89 62
e-mail: tuerkisches_generalkonsulat@t-online.de

Stuttgart Baş konsolosluğu
Kerner Str. 19/B
70182 Stuttgart

Tel: 00 49 711 16 66 70
Fax: 00 49 711 262 21 02
e-mail: tcstuk.mkon@t-online.de

Münster Baş konsolosluğu
Lotharinger Str. 25-27
4847 Münster

Tel: 00 49 251 414 700
Fax: 00 49 251 433 27

Düsseldorf Baş konsolosluğu
Cecilienallee 41
40474 Düsseldorf

Tel: 00 49 211 45 47 80
Fax: 00 49 211 45 47 822

Hamburg Baş konsolosluğu
Tesdorpf Str. 18
20148 Hamburg

Tel: 00 49 40 44 80 33
Fax: 00 49 40 44 52 58
faktorcrop
ahmet selim akkaya
Mesajlar: 602
Kayıt: 24.09.2008

1 2 3 4 5 6 7 8
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2020 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.