Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Fotoğraf Türk'ün Dünü, Bugünü, Yarını
Admin admin
Mesajlar: 183
Kayıt: 6.02.2008
Şehir: İSTANBUL

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#28468

Değerli fotoğraf dostları, 7 yıldır aynı çatı altında yani Fotoğrafturk ailesi içindeyiz.

Bu süreçte güngeldi mutlu olduk, gün geldi üzüldük, gün geldi büyük sevinçler ve üzüntüler yaşadık.Hepimize göre sorunlar ve beklentiler farklı farklı olsada ana tema fotoğraf ve fotoğraf dostluğu idi. Bu çabada istediğimiz sonuca tam uşamasak da büyük ölçüde başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.

Öncelikli hedefimiz, her fotoğrafcının keyif alacağı bir ortam yaratabilmekti. Yönetim kadrosu olarak elimizden geleni yapmaya çalıştık. Doğal olarak bizim de hatalarımız oldu fakat en az hata ile bu görevi yapmaya çalıştık.Zaman zaman hiç istemediğimiz halde en sevdiğimiz dostlarımızın kırılmasına bile çare bulamadık. Bu, 25.000 üyeye aynı mesafede olma gayretinden kaynaklanan kırgınlıklardı. Şu anda da aynı doğrultuda hareket ediyoruz '' Her üyeye aynı mesafede olabilmek. Hepinize aynı uzaklıkta yada aynı yakınlıkta olabilmek.

Değerli arkadaşlar, netice itibariyle sanal ortamda paylaşımda bulunuyoruz. Birbirimizi tanımıyoruz,ama fotoğraf dostluklarını geliştirerek tanışma imkanımız oluyor.Bir çok arkadaşımız; fotoğraftürk ve benzeri paylaşım platformlarında sanal tanışma, sonrasında da gerçek ortamda tanışma fırsatı bularak güçlü arkadaşlık bağı kurma imkanına kavuştu.


Ruhsuz paylaşımların hiçbir anlamı olmadığını düşündüğümüz için, yaptığımız işe ruh katmaya çalıştık. Bu çaba doğrultusunda toplu buluşmalar, sanat galerilerinde karma sergiler düzenleyerek sanaldan gerçeğe bir yöneliş hareketi ile hepimiz tarafından olumlu karşılanan uygulamalara imza attık.

Objektiffoto.com'un kanun ve kurallara aykırı şekilde kapatılmasının ardından bu aktivitelerimiz de kesintiye uğradı. 2015 yılında tekrar kaldığımız yerden sanatsal aktivitelerimize de başlamak istiyoruz. Bu aktivitelerle sanat galerilerinde karma sergileryaparak eski havayı yakalam fırsatı olacağını arzuluyoruz.

En önemli konu ise, daha önce her ne sebeple olursa olsun kırdığımız, üzdüğümüz ve bu sıcak ortamdan kopmasına sebep olduğumuz dostlarımıza da kucak açtığımızı açık yüreklilikle söylüyorum. Kimseyle bireysel sorunumuz olmadığı gibi, hiçbir arkladaşımızla da kırgınlığım olmadığını belirtmek isterim. Fotoğraf Türk geniş bir aile, bu aile içinde de diğer ailelerde olduğu gibi sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlar yine bu aile içinde çözülür, çözülecektir.

Fake üye konusunda ise artık kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Kim olursa olsun ( dünyanın en iyi fotoğrafcısı da olsa) fake hesabını tespit ettiğimiz üyeyi ve hesaplarını silmekten çekinmeyeceğiz. Bu vesile ile, sahte hesabı olan arkadaşlarımız var ise bu hesaplarını silsinler. Üzücü durumlarla karşılaşmamak için en doğrusu fake hesapların hesabı açanlar tarafından silinmesi olacaktır.


Kişisel hakaret ve saldırı amacı taşımayan, isim beyan ederek diğer üyeleri hedef göstermeden her türlü eleştiriye açık olduğumuzu, sorunlarınıza en kısa sürede çözüm üretmeye çalışacağımızı belirtmek isterim.

Son söz olarak, hepimizin kefil olacağı, hepimizin tarafsızlığından süpe duymayacağı daha da önemlisi fotoğraftan anlayan çok kaliteli bir yönetim kadromuz var arkadaşlar. Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için hertürlü fedakarlığı yapan Yönetim kadromuza da teşekkür ediyorum.

Keyifli paylaşımlarda buluşmak temennisiyle, ışığınız daim olsun.

 

Fotoğraf Türk YÖNETİMİ

 

Bu konu 6.512 defa izlenmiş.


3.02.2015 14:46:35 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #28469
Elbette sadece sizde olmuyor aksaklıklar, fakat mesela bir düzeltilmesini istediğimiz konu da size yazdığımızda ya cevap alamamak, ya da tabiri caiz se sallamamak argo deyimiyle uygun karşılık görmek benim gibi insanlar için itici oluyor. Defalarca yazdım ekipmanlar bölümünüz de yazılı olmayan ekipmanlarım var ama bu her ekipmanımı tek tek bildirme zorluğu getirmesin diye.. Fotokritiğin en güzel yanı eski şekliyle ekipman incelemesi yapmak isteyecekler için o ekipmanla çekilmiş fotoğrafları aynı başlık altında izleyebilme ve inceleyebilme kolaylığı getirmesi idi. Şimdi onlar işi paralı hale getirince artık benim gibi ekipman inceleme meraklıları o ortama uğramaz bile. Çünkü bilgiyi paraya çevirecek olursak kendi adımıza site açar oradan paylaşırız bildiklerimizi ve çektiklerimizi. Objektif foto gibi ortak paylaşım sitelerinde bulunma nedenim biraz da bilgimi paylaşabilmek. Elbette bunu bir mesai saati içinde yapabilmek ancak orada profesyonel olarak görev almakla olacak şey bu da her iki taraf için para demek. Bağımsız kendi özgür iradesiyle burada bulunan benim gibi insanlar için ise bu hobi ama oldukça detaylı bir hobi. Elimdeki Carl Zeiss Jena ürünü objektiflerle yaptığım denemelerde çıkan ürünleri sitenizde sergilerken ekipmanlar arasında ya doğru yerde olmadığı için ya da hiç olmadığı için bulamıyorum. Örnek isterseniz Carl Zeiis Jena Sonnar 300mm f:4 objektif ..Defalarca aramama rağmen yok. Zeiss başlığı altında da açabilirsiniz bunları, Manual Focus objektifler başlığı oluşturarak ta. Ben artık uğraşmaktan vazgeçmiştim. yayınladığım fotoğrafın sunum yazısı içine ilave ediyordum kullandığım objektifi. Tabii bu da kullandığım objektif hakkında tasnifsel bir fotoğraf sınıflaması yaratmadığı için inceleyici adına kolay ulaşılır bir kaynak olmaktan uzak olmak demektir. Umarım mesela manualfocus.org gibi sitelerdeki sınıflamaları da ekipman tasniflerinize dahil edersiniz. Başarı dileklerim ve saygılarımla.
avanti
Mesajlar: 18
Kayıt: 2.04.2012

3.02.2015 14:55:22 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #28470
http://www.fotografturk.com/ekipmanlar/objektifler.asp?obj=7

bu linkte carl- zeis lensler mevcut. Sizin ekipman yoksa yönetime bildirin eklerler heralde
istanbullu
Üzeyir D.
Mesajlar: 362
Kayıt: 7.03.2008

3.02.2015 15:13:14 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #28471
Yukarıda yazmıştım ama sanırım gözünüzden kaçmış. Ben o ekipmanları zaten daha önce de mesajla ilave ettirmek istemiştim ama cevap bile alamamıştım, galiba anlatamamışım. Üstelik fırsat verdiğiniz için teşekkür ederek ilave edeyim,bugünün dslr ve mirrorless platformlarında kullanılan objektiflerden çok daha fazla sayıda ve zengin çeşitlilikte devasa bir manual focus objektif dünyası var. Flickr gibi dünya fotoğraf devi depo ve paylaşım sitelerindeki her manual focus objektif için kurulan gruplar insanı şaşkınlık içinde bırakacak kadar zengindir. Bendeniz bu hizmeti ülkemizde yapabilecek ve ücretsiz olarak tüm fotoğraf gönüllülerine açık olacak bir alt yapıyı bu sitede de gördüğüm için bu mesajları yazdım. Şahsen zaten o gruplarda çok fotoğrafım var yayınlanan..Üstelik Carl Zeiss Jena veya aus jena damgalı objektifler gerçekten bir çok fotoğraf gönüllüsünün aslında incelemesi gereken objektiflerdir ve bugünün bazı modern zeiss objektifleri gibi japonlara yaptırılmamıştır. Derdim sadece zeiss değildir .Tamron dur, sigmadır, devasa nikon ai ve ais objektiflerdir vs. vs.. Bugünün fotoğraf gönüllüsünü bu zenginliklerle bir araya getirebilme çabasıdır. Saygıyla.
avanti
Mesajlar: 18
Kayıt: 2.04.2012

3.02.2015 15:29:13 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #28472
İnşallah istedikleriniz yapılır hocam. Bizler de bu bilgilerden faydalanmış oluruz.
husmen aga
Mesajlar: 37
Kayıt: 4.01.2013
Şehir: İstanbul

4.02.2015 18:13:59 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #28473
Fake üye .......... ganavra


Bu fotoğraf, fotoğrafturk sitesinde yayınlanmaya uygun değildir. Fotoğrafınız; teknik, estetik ve görsel açıdan yetersiz görünmektedir. Sanatsal hiç bir özelliğinin olmaması yanında; kişisel albümünüzde yada sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabileceğiniz tarzdadır.

http://www.fotografturk.com/bakislar-p427328 ...........yorum yapılan fotoğrafın link dir..

Böyle bir yorum yapılabilirmi .....Yapılmasında demiyoruz .....

Bu arkadaşa mesaj attım cevap da dönmedi .....


Bu tip insanları istemiyorum .......Gerekeninde yapılmasını istiyorum .......

Saygılarımla
grafiker8
Mesajlar: 3
Kayıt: 7.03.2010
Şehir: İstanbul

1 2 3 4 5
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2020 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.