Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

FOTOĞRAF MAKİNESİNİN ANA ELEMANLARI
Özay DEMİR
Mesajlar: 92
Kayıt: 28.1.2011
Şehir: Aydın

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#14057


FOTOĞRAF MAKİNESİNİN ANA ELEMANLARI
Bütün fotoğraf makineleri dört ana elemanı mutlaka içerir; bunlar sırası ile Objektif, Diyafram, Örtücü ve Vizör'dür
-Normal Objektifler
Normal objektifler insan gözünün görebildiği açıya en yakın görüşü sağlarlar. 35 mm SLR makineler için 50 mm.lik objektif (46o), 6x6 cm alan makineler için 75 mm - 80 mm.lik objektif (27o, 28o), 6x9 cm alan makineler için 150mm'lik objektifler (15o), sayısal kameralar için 7 - 21 mm.lik objektifler (75o, 28o) normal objektif sayılırlar.

Geniş Açılı Objektifler

Geniş açılı objektifler, normal objektiflere nazaran daha geniş açı gören objektifleridir. Kullanım yerleri, dar alanlarda en geniş görüntüyü elde etmektir. Genellikle geniş açılı objektiflerle çekilecek fotoğraflarda karelerin kenarlarında bozulmalar olur. 17 mm - 28 mm arasında kalan objektifler geniş açılı objektiflerdir.

-Balık Gözü Objektifler

Bu objektifler en geniş görüş açısı olanağı sağlarlar. Balık gözü objektifler ile çekilen fotoğraflarda dikey ve yatay çizgiler önemli ölçüde bozulur. Bu objektifler ile çekilen fotoğraflarda, karenin ortasına toplanmış dairesel yakın görüntüler elde edilir. Bu sınıf'a 6 mm - 16 mm arasındaki objektifler girer ve oldukça pahalıdırlar. Normal kullanım alanları çok sınırlı olmakla beraber yaratıcı çekimlerde çok işe yaradıkları bir gerçektir.
Dar Açılı (Tele) Objektifler

Görüş açısı normal objektiflerden daha dar olan objektifler. Fazla yakınlaşılamayan durumlarda tercih edilirler. Spor, doğa ve bazı durumlarda portre çekimlerinde tercih edilirler. 100 mm (15o), 200 mm(12o), 300 mm(8o15' ), 400 mm (6o10' ) gibi objektifler bu sınıfa girer.

-Değişken Odaklı (Zum) Objektifler

Bu tür objektifler değişken odak uzaklıkları yüzünden geniş bir yelpazede kullanılırlar. Aynı anda birden fazla odak uzaklığına sahip oldukları için çekilmek istenen görüntü objektif değiştirmeksizin çekilmesini sağlarlar. Bu gün piyasada bulabileceğiniz hemen her fotoğraf makinesi ile tercih edilen objektiflerdir. 28 - 70 mm, 28 - 210 mm, 35 - 70 mm, 100 - 300 mm, 100 - 400 mm gibi değerlerde değişirler. Bu tür objektiflerde kullanılan grup mercek sayısının görüntü kalitesine olumsuz yansıdığı bir gerçektir. Ancak bu insan gözünün ayırtabileceği bir kalite kaybı değildir ve yok sayılabilir.

Makro Objektifler
Makro objektifler 50 mm, 100 mm, 125 mm sabit açılı objektiflerdir. Konuya çok yaklaşmak için kullanılır. Kullanılan mercek kaliteleri çok iyi olduğu için yüksek fiyatlara satılırlar. Bu tür objektifler ile çekim yaparken ayak kullanılmasında fayda vardır.
*VİZÖR
Çekilmek istenen görüntünün nasıl olacağına ilişkin ön izleme olanağı verir. Genellikle çekim ile ilgili her bilgi (diyafram değeri, örtücü hızı, netlik) vizör içinden görülür. Vizörün en önde gelen özelliği ise çekilecek nesnenin netliğinin yapılmasıdır.


ASA:
Asa veya iso’dan filmlerin ışığa duyarlığı anlaşılır. ISO / ASA ışığa duyarlılık derecesini belirleyen standart ölçüm sistemleridir (ISO= International Standard Organization ASA=Amerikan Standarts Association). Bunlar
25 asa ile 6400 asa arasında değişen standart film hızlarındaki filmlerden oluşur. Yüksek asa filmler ( 400 asa ve yukarısı) ışığa daha fazla duyarlıdır. Düşük asa filmler ışığa daha az duyarlıdır.

İso/asa fotoğraf çekiminde bize yardımcı olan üçüncü temel aracımızdır. Bu ölçü sistemini nasıl kullanacağız veya bize ne faydası olacak? Öncelikle amacımızı hatırlayalım: Amacımız net anlaşılır bir görüntüyü filmimizin/ccd’mizin üzerine geçirmek. Bu amaca enstantene ve diyafram değerlerini oynayarak ulaşabileceğimiz bir önceki yazımızda öğrenmiştik. Öyle anlar olur ki enstantene ve diyaframla oynamak anlaşılır bir kare oluşturmak için bize yetmeyebilir. Örneğin ışığın az olduğu veya bol olduğu anlar gibi. Farzedin ki bir konser ortamındasınız veya yaşgünü partisinde pastanın getirilip ışığın kapatıldığını ve sadece mum ışığının ortamı aydınlattığı bir odadasınız. Diyaframı en geniş haline getirdiniz (ör. f 2.8) ve makine estantene değerini 1/30 veya daha düşük veriyor. Bu ortamda çekeceğiniz görüntü eğer tripod (üç ayak) kullanmıyorsanız mutlaka titrek çıkacaktır. Veya tripod kullandınız hareket eden insanlar ve nesneler (örn. mumların ışığı) kayar gibi gölgeli ve insanlar/nesneler silüet gibi çıkacaktır. Ne yapmalı? İşte bu noktada iso/asa devreye girmektedir. Diyelim ki makinenız 100 asa’da bir önceki değerleri gösteriyor (f 2.8 enstatene 1/30). Şimdi makineye 200 asa film koyduğunuzda/ veya digital makinenizi 200 asa’ya ayarladığınızda 1 stop kazanmış olacaksınız. Ve aynı diyafram değerinde hızınız 1/30’dan 1/60 çıkacaktır. 400 asa film/veya digital makinenizle 400 asaya ayarladığınız da ilave 1 stop daha kazanacak ve enstantene bu sefer 1/60’dan 1/125’e çıkacaktır ki bu koşullarda tripodsuz da elde çekim yapmak imkan dahiline girecektir.

Benzer şekilde çok parlak/ışık bir günde veya ışığın yoğun olduğu bir durumda ör. gün ortasında çekim yaparken lensin limitlerini zorlayarak diyaframı f.22’e getirmenize rağmen (diyaframı kısmak) yüksek hızlarda çekim yaptığınızı ve fotoğrafın yine fazla ışık aldığını fark ettiğinizde iso/asa ayarları size yardımcı olacaktır. Bu seferde ör. makine 200 asa ise 100 asa ve altına düşürmek (1 veya 2 stop azaltma) size daha doygun renkli ve parlamayan fotoğraflar sunabilecektir.

Bazı makinelerde EV (expo**re value) ayar butonları bulunmaktadır/veya menu içinde EV seçenekleri bulunmaktadır. Bu EV ayarı + veya – ilave pozlama sürelerini vermektedir. EV ayarı genellikle +3 ile -3 stop değerleri arasında bir skalada gösterilmektedir. Ve her bir uzaklık 1/3 EV ile artmakta veya azalmaktadır. Bunun anlamı 1 tam poz değerinin üçte biridir. EV’i ayarını nerede ve nasıl kullanacağız? EV ayarının kullanılma alanını iki kategoride değerlendirebiliriz: Birincisi makine algılamasını düzeltme diğeri ise doğru pozlama değerini bulanabilmek için. Makine algılamasının düzeltilmesi konusunda en bariz örnek karlı bir ortamda makine değerlerine müdahaledir. Şöyle ki karlı bir ortamda makine otomatik olarak ortamın çok fazla ışıklı olduğunu bu yüzden eksik pozlama yapmasının gerektirdiğini hesaplayarak fotoğrafı çeker. Çekilen fotoğraf doğal olarak hafif kararmış şekilde çıkacaktır. Ama bu noktada fotoğrafı çeken makineye müdahale ederek daha fazla pozlama imkanı verirse ör. 1 stop (+ 1 EV) fazla pozlarsa karın beyazlığını ön plana çıkarmış olacaktır. Doğru pozlamada ise makine pozometresi doğru değerleri okumasına rağmen biz verilen poz değerleri ile oluşan görüntüyü beğenmeyebiliriz ve müdahale etme ihtiyacı hissedebiliriz. Bunun için ise şu örnek verilebilir; gün ortasında çekim yapıyorsunuz renkler çok çiğ (fazla parlamış) geliyor ise bu sefer poz değerini düşürerek (ör. – 1 EV) görüntüdeki nesnelerin parlaklığını/çiğliğini almış olacaksınız. Eğer bir çam ağacı çekiyorsanız soluk görüntü EV’yi düşürmekle daha doygun hale gelecek ve gözünüzün algıladığı çam ağacı renklerine kavuşacaksınız.

Bu yazıda fotoğrafın üç temel enstrümanın (diyafram-enstantene-iso) birbirileri arasındaki ilişkileri ve doğru pozlama için gereken bilgiler verilmiş oluyor

*DİYAFRAM

Diyafram, fotoğrafı çekilecek nesneden yansıyan ve duyar kat üstüne düşecek olan ışığın şiddetini ayarlamak için kullanılır, basit olarak gözbebeğinin hareketine benzer. Yani ışıklı ortamlarda kısılıp, az ışıklı ortamlarda açılırlar. Diyafram açıldığına f adı verilir ve bu değerler 1.2 - 1.4 - 1.8 - 2 - 2.8 - 4- 5.6 - 8 - 11 - 16 - 22 - 32 şeklindedir. Bu değerler hesaplanırken insan gözü 1:1 olarak alınır. Her hangi bir objektifin kalitesi en düşük "f" değeri ile orantılıdır, yani "f" değeri düşük olan objektifler kalitelidir. Bu rakam dizisi içinde en çok ışık geçiren değer en küçük rakamsal değere karşılık gelir. Yani soldan sağa doğru ışık geçirgenliği azalır. Rakamların belirli bir sıralaması yok gibi görünse bile bir birini takip eden değerler bir önceki değerin geçirdiği ışığın yarısını geçirir, yani f:2.8 de duyar kat üstüne düşen ışık şiddeti f:2 nin geçirdiği ışık şiddetinin yarısıdır. Tıplı insan gözünde olduğu gibi; ışık geçirgenliğinin azaltılması için diyaframın kısılması net görüntü alanının çoğalması demektir. Bu net alan bölgesine fotoğrafçılık da "alan derinliği" denir. f:32 ile çektiğiniz bir fotoğraf da net kısım daha fazladır. Tam tersi durumlarda ise alan derinliği azalacağı için vurgulanmak istenen obje öne çıkarılabilir.

*ÖRTÜCÜ(Enstantane)

Duyar kat üstüne ne kadar süreyle ışık geleceğini ayarladığımız parça örtücüdür. Seçilen objenin fotoğrafının çekilmesi için deklanşöre basıldığında, örtücü açılır ve daha önce ayarlanan süre sonunda kapanır. Örtücünün açık kalma süresini gösteren değerlere örtücü hızı denir. Bunlar genellikle 1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000 şeklinde önceden belirlenmiş değerlerdir. Bu değerler tıpkı diyafram değerlerinde olduğu gibi bir sonraki değer bir öncesinin iki katıdır. Bütün bunlara ek olarak bir de "B" (Bulb) vardır. Bulb örtücü hızının kullanıcı tarafından (dışarıdan deklanşör kullanılarak) istenildiği gibi ayarlanmasını sağlar. Örtücüler dikey yada yatay çalışabilirler. Bez ve metal olmak üzere iki çeşit yapılırlar. Bez olarak üretilen örtücüler genellikle 1/1000 den daha hızlı çalışmazlar. Metal örtücüler 1/12000 hızlarına kadar çıkabilirler.

Bu konu 1.667 defa izlenmiş.


26.9.2017 09:23:42 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29107

ralph lauren uk


coach outlet


nmd adidas


burberry sale


ralph lauren uk


yeezy boost


moncler


cheap ray ban sunglasses


rayban


cheap nfl jerseys


cheap ray bans


coach outlet


pandora jewelry


cheap jordans


jordan shoes


uggs on sale


coach outlet


coach factory outlet


longchamp handbags


pandora charms sale


michael kors outlet store


pandora outlet


nfl jerseys wholesale


burberry sale


louis vuitton outlet store


adidas yeezy


christian louboutin outlet


coach outlet


ugg boots


ralph lauren outlet online


kate spade outlet store


louis vuitton outlet online


pandora jewelry


ugg boots


longchamp bags


coach outlet


fred perry polo


pandora jewelry outlet


canada goose jackets


canada goose


coach outlet


burberry handbags


cheap oakley sunglasses


canada goose outlet


ugg outlet store


ralph lauren uk


jordans


air jordans


hermes birkin


tory burch outlet


canada goose coats


oakley sunglasses


coach outlet


timberland outlet


nike outlet


jordan retro


canada goose outlet


coach outlet


adidas shoes


ralph lauren outlet online


uggs


north face outlet


adidas yeezy


adidas nmd


canada goose outlet


tory burch outlet


air jordans


kate spade


supreme uk


coach outlet store


louis vuitton factory outlet


cheap uggs


polo ralph lauren outlet online


timberland boots


louboutin shoes


polo outlet


ray ban sunglasses


ugg outlet


michael kors handbags


polo ralph lauren


adidas outlet


birkenstocks


ugg boots on sale


moncler outlet


ugg outlet


coach factory outlet


air max 2018


ray ban sunglasses


burberry outlet canada


polo ralph lauren


michael kors outlet


louboutin shoes


adidas nmd


ugg boots


coach factory outlet


coach outlet


adidas yeezy boost


toms shoes


birkenstocks


ugg slippers


christian louboutin


canada goose sale


north face jackets


ralph lauren sale clearance


ugg shoes


michael kors outlet


cheap nfl jerseys


nike air max


discount oakley sunglasses


burberry outlet


canada goose


ray ban sunglasses discount


fred perry


nike outlet


rayban


toms shoes


canada goose outlet


moncler jackets


nmd shoes


nike shoes


ugg boots canada


michael kors outlet online


nike shoes


michael kors canada


north face outlet online


polo ralph lauren outlet


nike store


ray ban sunglasses discount


polo ralph lauren outlet


cheap mlb jerseys


air jordan shoes


coach outlet


moncler jackets outlet


ultra boost


birkenstock sandals


ugg outlet


coach outlet


cat boots


coach factory outlet


kate spade


coach outlet


coach outlet


cheap jordans


coach outlet store


uggs


michael kors handbags


cheap oakley sunglasses


moncler outlet


valentino shoes


coach factory outlet


ugg australia


michael kors outlet store


ugg boots


nike shoes


michael kors outlet


louis vuitton outlet online


air jordans


moncler outlet


moncler outlet


ralph lauren outlet


longchamp uk


jordan shoes


louis vuitton


ugg sandals


ralph lauren outlet


coach factory outlet


ugg boots


louis vuitton outlet


ralph lauren outlet online


toms outlet


yeezy boost


michael kors outlet


canada goose coats


burberry outlet


pandora charms


adidas nmd


coach outlet


mulberry bags


mulberry uk


hermes outlet


yeezy boost 350


canada goose


canada goose sale


coach outlet store


nike cortez


valentino shoes outlet


adidas outlet


uggs clearance


louis vuitton outlet


michael kors uk


mulberry outlet


cheap jerseys from china


ralph lauren outlet online


louis vuitton outlet


pandora jewelry


ralph lauren sale clearance


canada goose outlet


ralph lauren uk


hermes handbags


adidas superstar


michael kors handbags


oakley sunglasses


pandora uk


ugg ustralia


tory burch outlet store


nike outlet online


christian louboutin


michael kors outlet clearance


canada goose outlet


canada goose clothing


ugg boots


nike air max


coach factory outlet


uggs on sale


birkenstock sandals


cheap jordans


coach bags


ugg boots on sale


louboutin shoes


longchamp outlet


pandora jewelry


adidas outlet


toms shoes outlet


michael kors outlet store


red bottoms


supreme


ugg boots outlet


pandora charms


canada goose jackets


canada goose outlet


harden vol 1


yeezy boost 350


coach factory outlet


louis vuitton outlet


kate spade handbag


coach factory outlet


coach factory outlet


ugg outlet


ugg boots


michael kors outlet


coach outlet


ugg boots


ralph lauren outlet


coach outlet


pandora charms sale clearance


discount ray ban sunglasses


ugg outlet store


canada goose jackets


louis vuitton outlet store


mbt shoes


toms outlet


michael kors outlet


oakley sunglasses


adidas superstar


nike outlet store


salvatore ferragamo shoes


longchamp uk


cheap uggs


mulberry handbags


pandora jewelry


hermes handbags


canada goose uk


mlb jerseys cheap


ugg boots for women


cheap jordans


red bottom shoes


adidas yeezy boost


kate spade outlet


yeezy boost


michael kors outlet


michael kors handbags


ralph lauren outlet


beats by dre


christian louboutin outlet


pandora charms


ugg slippers


polo ralph lauren outlet online


ugg outlet online


cheap jerseys


ugg sandals


cheap ray ban sunglasses


beats by dr dre


ralph lauren outlet


coach factory outlet


coach factory outlet


adidas yeezy


pandora


coach outlet store


michael kors outlet


cheap nfl jerseys wholesale


kate spade handbags


moncler outlet


ugg outlet store


polo ralph lauren


coach factory outlet


longchamp handbags


oakley sunglasses


pandora charms


gucci outlet


cheap jordans


coach factory outlet


cheap uggs


ugg outlet


ray ban sunglasses


cheap uggs


coach outlet store online clearances


christian louboutin outlet


cheap jordan shoes


kate spade bags


ugg sale


christian louboutin outlet


ugg outlet


ray ban sunglasses


pandora outlet


moncler coats


michael kors outlet


salvatore ferragamo


jordan retro 11


ugg ustralia


red bottoms shoes


nike shoes for men


ugg outlet


canada goose jackets


cheap oakley sunglasses


coach factorty outlet


cheap ray ban sunglasses


ray ban sunglasses


nmd adidas


ray ban sunglasses


uggs outlet


ralph lauren outlet


pandora jewelry


ugg boots


ralph lauren outlet


adidas yeezy


coach outlet


coach outlet


ugg boots


coach factory outlet


polo ralph lauren outlet online


coach canada


polo ralph lauren outlet online


ugg outlet


michael kors canada


doudoune moncler


ugg boots


michael kors outlet


kate spade outlet


superdry uk


coach factory outlet


canada goose sale


ugg outlet


ralph lauren outlet


christian louboutin


canada goose sale


pandora charms sale


yeezy 350 boost


canada goose jackets


coach handbags


cheap ugg boots


hermens bags


polo ralph lauren


cheap mlb jerseys


cheap uggs


coach canada


moncler jackets


fitflops sale


pandora charms sale clearance


ralph lauren outlet


ugg shoes


coach outlet online


cheap mlb jerseys


michael kors outlet


coach outlet online


ralph lauren outlet


moncler jackets


fitflops


coach outlet


ugg outlet


coach outlet


polo ralph lauren outlet


ugg sale


michael kors handbags


uggs canada


nike huarache


hermes bags


pandora outlet


cheap ugg boots


michael kors outlet


mbt shoes


adidas nmd


cheap jordans free shipping


coach outlet store


ralph lauren sale clearance


ugg outlet


ugg outlet


adidas shoes


michael kors outlet online


superdry


coach outlet


hermes handbags


coach outlet store online


coach factory outlet online


james harden shoes


polo ralph lauren outlet online


toms shoes outlet


coach outlet


michael kors factory outlet


air max 2017


michael kors outlet clearance


oakley sunglasses


ugg outlet


adidas shoes


mlb jerseys wholesale


2017.9.26yangping

yangping55
yangping55
Mesajlar: 80
Kayıt: 26.9.2017
Şehir: Bayburt

31.10.2017 10:27:36 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29216

true religion jeans sale


michael kors outlet


kate spade outlet


canada goose outlet


valentino outlet store


oakley sunglasses


true religion outlet store


canada goose outlet


polo outlet


canada goose jackets


cheap jordans


michael kors outlet


canada goose jackets


coach factory outlet


cheap oakley sunglasses


fitflop sandals


ugg boots


pandora jewelry


ugg outlet online


nike outlet


mlb jerseys


canada goose jackets


air jordan 4


ralph lauren


coach outlet


mlb jerseys


christian louboutin outlet


oakley sunglasses


pandora outlet


longchamp


ugg outlet


canada goose outlet store


canada goose jackets sale


ugg sale


cheap jordan shoes


fitflops outlet


fitflops sale


uggs outlet


pandora charms


coach factory outlet


cheap ugg boots


canada goose uk


ralph lauren outlet


nike outlet


cheap ugg boots


adidas yeezy shoes


longchamp outlet online


polo outlet


cheap ray ban sunglasses


coach outlet online


air jordan shoes


cheap ugg boots


fred perry polo shirts


true religion jeans


canada goose outlet store


ralph lauren


michael kors handbags sale


christian louboutin shoes


adidas superstar


cheap oakley sunglasses


ray ban sunglasses on sale


nike outlet


true religion jeans


uggs on sale


michael kors outlet online


adidas yeezy


nike outlet online


michael kors outlet


oakley sunglasses wholesale


michael kors outlet clearance


polo ralph lauren outlet


kate spade outlet online


michael kors handbags


cheap ugg boots


true religion jeans


mlb jerseys wholesale


longchamp outlet store


cheap jordan shoes


nike outlet


cheap jerseys wholesale


ugg boots


mulberry bags


fitflops sale clearance


canada goose outlet store


coach outlet online


prada outlet


ultra boosts


michael kors outlet


fred perry polo


coach outlet online


mulberry uk


canada goose outlet


ralph lauren


polo ralph lauren factory store


adidas nmd


jordan shoes


uggs outlet


michael kors handbags


cheap nhl jerseys


ralph lauren outlet


cheap mlb jerseys


uggs outlet


adidas outlet online


air max 90


nhl jerseys


ralph lauren


ferragamo outlet


ferragamo shoes sale


canada goose jackets


coach outlet


oakley sunglasses


ugg boots australia


nike outlet


ralph lauren outlet


ralph lauren


hermes outlet


canada goose outlet


canada goose outlet


pandora jewelry


fitflops sale clearance


nike factory outlet


jordan retro


valentino outlet


ugg boots


ed hardy outlet


nike outlet store


coach outlet online


tory burch outlet


tory burch shoes


uggs outlet


coach outlet


uggs on sale


coach outlet online


canada goose outlet


ray ban sunglasses


uggs on sale


true religion outlet


prada outlet stores


polo ralph lauren outlet


christian louboutin outlet


nike outlet store


coach outlet canada


canada goose jackets


ralph lauren sale


michael kors outlet


pandora jewelry


cheap mlb jerseys


pandora bracelet


polo outlet


michael kors outlet online


air jordan retro


nike outlet store


ugg outlet


coach factory outlet


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet online


puma outlet


lacoste shoes


nike shoes


cheap nfl jerseys


mulberry handbags


canada goose jackets


tory burch handbags


canada goose jackets


canada goose jackets


ray ban sunglasses


yeezy boost 350


air jordan shoes


polo outlet


uggs outlet online


ralph lauren outlet


mbt outlet


canada goose jackets


tory burch sandals


nike factory store


vintage nhl jerseys


michael kors outlet online


canada goose outlet


kate spade sale


mont blanc pens


air jordan shoes


oakley sunglasses wholesale


ralph lauren uk


canada goose jackets


yeezy boost 350


canada goose outlet


ralph lauren uk


fitflops sale clearance


fred perry


cheap ugg boots


canada goose outlet


michael kors outlet


polo ralph lauren pas cher


ugg outlet


oakley sunglasses wholesale


valentino outlet store


moncler outlet


uggs on sale


ralph lauren uk


true religion outlet


adidas outlet


canada goose jackets


oakley sunglasses wholesale


yaoxuemei20171031
yaoxuemei
yaoxuemei
Mesajlar: 231
Kayıt: 31.10.2017
Şehir: İstanbul

2.12.2017 04:49:39 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29385

nike air max


louboutin


nike football boots


nike trainers


red bottom shoes


ralph lauren outlet


canada goose outlet


ugg boots


ray ban sunglasses


prada outlet


coach outlet


oakley sunglasses cheap


christian louboutin


under armour outlet


cheap nfl jerseys


canada goose


air jordan pas cher


mbt


adidas stan smith shoes


nfl jerseys


uggs


ugg boots


uggs outlet


coach factory outlet


ugg boots


true religion jeans


adidas outlet


ralph lauren uk


swarovski jewelry


coach wallets


north face


mulberry


uggs


ugg outlet


fitflops


moncler


nike outlet store


north face jackets clearance


nike air max


canada goose jassen


mont blanc pens


adidas yeezy


ugg boots


ugg outlet


hockey jerseys


polo ralph


mont blanc pens


ray ban sunglasses


coach outlet


birkenstock outlet


kate spade outlet


coach outlet


coach outlet online


ugg outlet


burberry outlet


coach factory outlet


ralph lauren outlet


ugg outlet


ugg boots


cheap nfl jerseys


pandora jewelry


kate spade outlet


uggs on sale


moncler


michael kors outlet


coach outlet


salvatore ferragamo


oakley sunglasses cheap


longchamp


polo ralph lauren


ugg boots


nike factory outlet


polo ralph lauren


longchamp


burberry scarf


oakley vault


michael kors handbags


jordans


polo ralph lauren


canada goose


ugg sale


polo ralph


ralph lauren outlet


nike shoes


ray bans


fitflops


coach outlet online


north face


north face


juicy couture outlet


true religion outlet


louboutin


manolo blahnik shoes


ray ban sunglasses


louboutin


uggs outlet


christian louboutin


ugg outlet


converse outlet


moncler


burberry outlet


coach factory outlet


ugg outlet


jordans


hermes


michael jordan shoes


ugg on sale


cheap ugg boots


ugg boots on sale


michael kors outlet


coach bags


christian louboutin


polo ralph lauren


pandora jewelry


true religion jeans


jordans


bottes ugg


north face jackets


burberry scarf


north face


adidas football boots


the north face


true religion outlet


longchamp


nike air force 1


supreme new york


canada goose outlet


ugg outlet store


giuseppe zanotti


ugg clearance


ugg australia


hermes belt


uggs outlet store


ugg boots


coach factory outlet


uggs outlet


coach outlet


pandora charms


polo ralph


ugg italia


nfl jerseys wholesale


ugg boots


mlb jerseys


ray ban sunglasses


ferragamo


ugg outlet


north face jackets


timberland


pandora jewelry


wholesale nfl jerseys


ralph lauren outlet


moncler outlet


doudoune moncler


flip or flop


nike blazer


michael kors outlet online


canada goose outlet


christian louboutin


moncler jacka


louboutin


canada goose outlet


air max


ugg outlet


louboutin


moncler


ugg outlet


tory burch outlet


canada goose outlet


ugg boots


nike running shoes


ugg


ugg outlet


pandora rings


coach outlet


coach outlet


ferragamo


polo ralph lauren


coach outlet


nike air max


pandora jewelry


kate spade outlet


oakley sunglasses


mbt


moncler jackets


calvin klein outlet


moncler jassen


longchamp outlet


moncler


coach factory outlet


uggs outlet


ray ban


michael kors


replica watches


supreme


hollister outlet


polo ralph lauren


ugg boots


coach outlet store online


coach outlet online


ray ban sunglasses


true religion sale


adidas originals


adidas shoes


adidas jeremy scott


canada goose


adidas


ugg outlet


air max 90


nike air max


adidas shoes


burberry outlet


michael kors handbags


nike air huarache


north face outlet


kate spade handbags


canada goose


canada goose


ugg factory outlet


the north face


supreme clothing


north face


nike nfl jerseys


coach factory outlet


adidas wings


baseball jerseys


uggs outlet


ugg outlet


prada


goedkope uggs


ugg boots


ugg boots


ugg boots


mlb jerseys


kors outlet


tommy hilfiger canada


polo ralph lauren


the north face


michael kors uk


the north face


uggs outlet


hermes birkin handbags


coach outlet online


ugg


kors outlet


christian louboutin


ugg outlet


michael kors


michael kors outlet


ray ban sunglasses


jordan shoes


jordan shoes


sac longchamp


north face


blackhawks jersey


moncler


ugg boots


christian louboutin


hollister clothing


pandora charms


michael kors outlet


nba jerseys


supreme


supra shoes


adidas stan smith


true religion


ugg boots


ralph lauren outlet


ugg outlet


kate spade outlet


nike outlet


coach outlet


flip flops


oakley sunglasses


ray ban sunglasses


ugg outlet


ralph lauren outlet


pandora charms


canada goose


ugg australia


coach outlet


moncler


oakley sunglasses


hogan


canada goose


moncler sito ufficiale


cheap nhl jerseys


michael kors handbags


longchamp outlet


nike huarache shoes


cheap nfl jerseys


rolex watches


ugg boots


cheap nfl jerseys


nike outlet


pandora charms


ugg boots clearance


soccer jerseys


nike air jordan


canada goose outlet


mont blanc


ralph lauren outlet


coach outlet


canada goose


north face outlet


nike air max


canada goose outlet


beats headphones


ralph lauren


michael kors


jordan shoes


north face


nike air max


north face outlet


ugg boots


ralph lauren


ugg


moncler jackets


ugg outlet


canada goose outlet


kate spade outlet


ugg australia


canada goose uk


oakley sunglasses cheap


jordans


coach outlet


prada outlet


uggs outlet


coach outlet online


paul pogba jersey


jordan shoes


birkenstock uk


ugg australia


air jordan


canada goose uk


michael kors outlet


ugg outlet


ugg boots


michael kors outlet


hermes outlet


cheap ugg boots


coach outlet online


michaelkors outlet


adidas store


michael kors handbags


uggs outlet


basketball shoes


birkenstock sandals


michael kors handbags


tory burch outlet


nfl jerseys


oakley sunglasses


ugg boots clearance


coach outlet


cheap jordans


michael kors outlet clearance


fitflops


snapbacks hats wholesale


jordan retro


nike store uk


new balance shoes


pandora jewelry


flip flops


ugg boots on sale


ugg outlet


nike roshe run


cheap ugg


prada


ugg boots


canada goose jackets


canada goose outlet


north face outlet


ugg boots


ugg australia


air max


air jordans


ray bans


oakley sunglasses canada


tory burch outlet


canada goose


discount nike


oakley vault


ugg boots


ray ban outlet


polo ralph


ray ban sunglasses


north face uk


uggs outlet


vibram fivefingers


ugg boots


mlb jerseys


chenyingying20171202
chenyingying
chenyingying44@yahoo.com
Mesajlar: 56
Kayıt: 2.12.2017
Şehir: İstanbul

9.1.2018 08:34:03 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29451

adidas gazelle


timberland shoes


vibram fivefingers


adidas ultra boost


goyard tote


nike air force 1


jordan shoes


adidas eqt


jordan 13


adidas yeezy boost


james harden shoes


patriots jersey


yeezy


kobe shoes


air jordan 11


nmd


jordan 12


lacoste online shop


true religion jeans


hermes belt


longchamp


lebron 13


retro jordans


lebron 13 low


yeezy shoes


nike basketball shoes


nike roshe run


lebron shoes


adidas neo online shop


nike air force 1


adidas tubular x


nike huarache sale


jordan shoes


foamposites


air jordan shoes


supreme clothing


longchamp handbags


hogan outlet


links of london


christian louboutin shoes


yeezy boost 350 v2


longchamp bags


yeezy boost


nike air max 2017


irving shoes


air max


adidas yeezy


jordan 11


kobe basketball shoes


cheap jordans


lebron 15


air jordan


michael kors outlet


air jordans


michael kors outlet handbags


kd shoes


nike air max 90


yeezy boost 350 v2


adidas stan smith men


adidas stan smith


nike lebron 14


basketball shoes


cheap jordans


nike air max95


dior sunglasses


roshe run


adidas superstar UK


yeezys


pandora jewelry


air max 90


jordan shoes


fitflops sale clearance


moncler outlet


curry 4


hermes birkin


yeezy


cartier bracelet


vans outlet


longchamp longchamps


adidas store


hermes birkin


adidas eqt support adv


jordan shoes


nike air max 90


nike air max


kobe basketball shoes


nike air zoom pegasus 32


kyrie 4


adidas online shop


basketball shoes


bape hoodie


michael kors outlet


moncler


supreme clothing


air jordan


yeezy boost 350


vans store


pandora charms


light up shoes


curry 2


cheap nfl jerseys


100% real jordans for cheap


bape hoodie


nike air zoom structure 19


michael kors outlet online


bape clothing


stephen curry shoes


kate spade outlet


nike roshe run


yeezy shoes


yeezy boost 350 v2


kobe byrant shoes


nike air force


timberland outlet


nike zoom


air jordan 6


retro jordans


chrome hearts outlet


adidas nmd


fitflops


kate spade outlet online


yeezy


jordan 4


nike air max 2016


mlb jerseys


lebron 15 shoes


adidas tubular


adidas yeezy boost


michael kors


yeezy shoes


lacoste polo


jordan shoes


jordan retro


curry 4


adidas ultra boost 3.0


curry 3


kyrie 4


longchamp


tory burch shoes


nike polo


hermes handbags


birkin bag


hermes belts


jordan retro


air max 95


kyrie 3


adidas yeezy boost


nfl jerseys


michael kors outlet online


nike huarache


nike air force 1 low


chrome hearts


converse shoes


adidas yeezy


balenciaga shoes


air force ones


adidas nmd


ultra boost


reebok outlet


balenciaga shoes


new england patriots jerseys


jordan 6


converse outlet


light up shoes


nike free run


lebron 15


michael kors handbags


pandora bracelet


nike huarache


balenciaga sneakers


kobe 11


christian louboutin shoes


nike air force 1 high


under armour curry 3


yeezys


hermes bag


pandora charms


adidas stan smith women


adidas ultra boost


adidas outlet


huaraches


prada eyeglasses


yeezy boost 350


nike huarache


adidas nmd


chrome hearts online


tory burch shoes


gucci belts


vanvan cleef and arpels


huarache shoes


asics running shoes


yeezy boost 350


yeezy boost


adidas tubular


links of london


yeezy sneakers


curry shoes


vans shoes


nike lebron 15


yeezy boost


adidas ultra boost 3.0


hermes belt


yeezy boost 350


ferragamo sale


nike zoom


michael kors outlet


kobe 11


adidas yeezy


nike air max


cheap jordan shoes


hermes belts


nmd r1


longchamp bags


adidas superstar


longchamp


cheap mlb jerseys


cartier love bracelet


adidas superstar


true religion jeans


prada sunglasses


kobe sneakers


true religion outlet


nike air max 2018


huarache shoes


golden goose outlet


vans shoes


cheap jordans


fitflops sale


calvin klein outlet


true religion


nike roshe run


chrome hearts


adidas tubular UK


cheap nhl jerseys


atlanta falcons jersey


pandora bracelet


adidas shoes


patriots jerseys


air max 90


adidas outlet online


cheap nba jerseys


nike mercurial vapor


nike kyrie 3


gucci belts for men


nike dunk low


michael kors outlet


kobe 9


led shoes


adidas gazelle sale


yeezy shoes


air max 2018


nba jerseys


nhl jerseys


kate spade handbags


kate spade outlet


nike air max 90


cheap nfl jerseys china


adidas outlet


adidas nmd r1


moncler outlet


adidas ultra boost


lacoste outlet


jordan retro


nike roshe one


air jordan 12


lebron james shoes


air max 90


ferragamo belt


louboutin shoes


golden goose


goyard handbags


kyrie irving shoes


adidas tubular


nike air zoom


christian louboutin


adidas stan smith uk


adidas neo


ysl handbags


cheap jordans


michael kors factory outlet


michael kors handbags


kobe 9


real jordans for sale cheap


tom ford sunglasses


golden goose sneakers


moncler jackets


yeezy boost


nike air force


true religion outlet


longchamps


longchamp bags


supreme hoodie


hermes belt


nmd


hogan outlet online


jordan retro 13


longchamp outlet


links of london sale


harden shoes


adidas yeezy


yeezy boost 350 v2


yeezy shoes


converse outlet store


calvin klein underwear


tom ford glasses


curry 3


nike huarache


lebron 14


balenciaga sneakers


nike roshe run one


michael kors handbags


adidas nmd


van cleef arpels


kobe shoes


michael kors outlet


asics sneakers


lebron 13 shoes


longchamp handbags


goyard handbags


nike mercurial


pandora jewelry


nike dunks


converse shoes


michael kors purses


led light up shoes


ultra boost 3.0


longchamp handbags


kevin durant shoes


yeezy


golden goose sneakers


golden goose


birkin bag


adidas nmd


gucci belt


adidas stan smith


falcons jersey


kobe byrant shoes


yeezy


linmangmu
linmangmu
Mesajlar: 66
Kayıt: 9.1.2018
Şehir: İstanbul

3.3.2018 10:42:23 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29784

adidas yeezy boost


kobe 9


nike shoes for men


nike air zoom


yeezy boost


nike basketball shoes


yeezy shoes


kyrie 4


curry 3 shoes


john wall shoes


michael kors outlet


yeezys


yeezy boost 350


yeezy boost 350


longchamps


dior sunglasses


true religion


jordan shoes


cheap jordans


air max 90


yeezy boost 350 v2


cheap nfl jerseys


iniki


retro jordans


converse outlet store


adidas yeezy


longchamp


air jordan shoes


kobe 11


nike air huarache


yeezy boost 700


chrome hearts online


converse outlet


golden goose


air jordan shoes


longchamp bags


yeezy


nike air force 1


air jordans


adidas stan smith


atlanta falcons jersey


jordan 6


yeezy boost 350


michael kors outlet online


balenciaga shoes


goyard bags


nike hyperdunk 2017


chrome hearts


kobe byrant shoes


longchamp longchamps


adidas outlet online


yeezy 700


michael kors outlet online


jordan retro


nike football boots


nike air huarache


longchamp bags


air presto


nike zoom


balenciaga sneakers


lacoste outlet


timberland outlet


lacoste outlet


yeezy boost


nike air force 1


adidas superstar


100% real jordans for cheap


birkin bag


longchamp handbags


van cleef


adidas tubular shadow


bape hoodie


kyrie 3


links of london sale


yeezy boost 350


kobe 11


nike flyknit


cheap nba jerseys


http://www.kobeshoes.uk


golden goose


hogan outlet


ultra boost


jordan 11


vans shoes


adidas superstar shoes


yeezy boost 350 v2


yeezy boost 350


nike roshe one


adidas iniki


cheap jordans


cheap jordans


nmd


nike roshe uk


off white


brady jersey


curry 4


jordan shoes


kobe shoes


adidas shoes


air max 90


nike air max


vans outlet


kyrie shoes


caterpillar boots


adidas ultra boost


adidas tubular


adidas ultra


hermes belt


tory burch shoes


supreme hoodie


nike air max


louboutin shoes


nike dunk shoes


roshe shoes


lebron 13 shoes


jordan 13


golden goose sneakers


pandora charms


air max 2018


lebron 15


yeezy shoes


curry 3


roshe run


patriots jersey


hermes belt


adidas stan smith shoes


ysl bags


kobe shoes


nike huarache


yeezy boost 350


adidas gazelle


russell westbrook shoes


christian louboutin shoes


moncler outlet


red bottoms


kyrie irving shoes


adidas yeezy


golden goose


moncler jackets


authentic jordans


led shoes


nmd


yeezy boost


moncler jacket


adidas nmd


adidas eqt


yeezys


pandora jewelry


basketball shoes


lebron shoes


michael kors outlet


bape hoodie


fenty puma


nike huarache


nike zoom running shoe


nike huarache


air jordan


balenciaga shoes


hermes belt


pandora jewelry


michael kors outlet store


nike mercurial


chrome hearts online


lacoste polo


yeezy boost 350


michael kors outlet


louboutin shoes uk


air max


adidas nmd


off white clothing


longchamp bags


goyard bags


yeezy shoes


james harden shoes


adidas store


true religion


nike air force


tory burch shoes


nike foamposite


nike air force


off white hoodie


longchamp outlet


nike sneakers for women


cheap jordans


adidas ultra boost uncaged


golden goose sneakers


lebron 15


nike air max 2017


ferragamo belts


off white clothing


yeezy boost


nike sneakers for men


nike sneakers


asics kayno


michael kors factory outlet


pandora bracelet


goyard handbags


ysl handbags


nike dunks


kobe shoes


red bottom shoes


adidas outlet


asics running shoes


lebron soldier 10


nike free


vapormax


adidas ultra boost


adidas eqt


damian lillard shoes


nike free run


lebron james shoes


jordan 12


adidas stan smith


yeezy


asics gel kayano


adidas tubular


adidas zx flux


paul george shoes


harden shoes


adidas tubular


yeezy shoes


jordan retro 12


kate spade outlet


gucci belts


moncler jackets


birkin bag


adidas nmd


reebok outlet


jordan shoes


cheap jordans


tom ford eyewear


real jordans for sale cheap


cheap jordans


goyard handbags


nfl jerseys


cartier bracelet


chrome hearts


converse outlet


air force 1


adidas yeezy


yeezy shoes


kobe basketball shoes


kobe 9


vibram fivefingers


longchamp sale


nike lebron soldier 10


adidas nmd


michael kors outlet


jordan shoes


adidas tubular


hermes belts for men


nike outlet


http://www.kobebasketballshoes.us.com


pure boost


vibram five fingers


hogan outlet online


nike polo shirts


fitflops sale clearance


jordan 4


yeezy


nike air zoom


longchamp outlet


retro jordans


air jordan


cheap mlb jerseys


new england patriots jersey


longchamp handbags


curry 4


nike air huarache


adidas tubular shadow


moncler jackets


paul george shoes


adidas pure boost


nike flyknit


michael jordan shoes


adidas stan smith sneakers


michael kors handbags


lebron 14


moncler jackets


michael kors handbags


michael kors handbags


adidas online shop


adidas yeezy


vapor max


yeezy boost 350 v2


nike flyknit racer


lacoste online shop


yeezy boost 350


westbrook shoes


nike air max 90


af1


kate spade outlet online


longchamp handbags


nike hyperdunk


michael kors


russell westbrook shoes


nike zoom


adidas superstar


curry shoes


vans shoes


michael kors outlet


links of london


cheap basketball shoes


yeezy boost


led shoes for kids


kyrie 3 shoes


adidas eqt support


yeezy boost


yeezy shoes


light up shoes


dior glasses


nike flyknit racer


100% real jordans for cheap


air force 1


mlb jerseys


lebron 14 shoes


calvin klein outlet online


nike air max 90


converse shoes


longchamp


kate spade handbags


balenciaga sneakers


true religion jeans


nba jerseys


reebok shoes


longchamp bags


adidas ultra boost


falcons jersey


true religion outlet


adidas nmd r1


nike shoes


zx flux


michael kors outlet online


yeezy boost 350 v2


yeezy boost 350


ferragamo belt


golden goose outlet


nike cortez men


moncler outlet


gucci belt


calvin klein outlet


nike roshe run


nike roshe


led shoes


lebron 13


nhl jerseys


nike outlet store online shopping


nike air presto


basketball shoes


nike huarache


jordan retro 6


Kanye West shoes


yeezy boost 350 v2


adidas crazy explosive


chrome hearts


hermes birkin


kobe sneakers


nike running shoes


nmd


adidas nmd runner


hermes handbags


prada sunglasses


van cleef arpels


kyrie 4


links of london


adidas nmd


yeezy boost 350 v2


cat boots


tory burch outlet


pandora charms


air yeezy


lebron soldier 11


crazy explosive


yeezy


nike air max


adidas superstar shoes


kd shoes


yeezy boost 350 v2


christian louboutin


nike max


timberland boots


michael kors handbags


supreme clothing


retro jordans


nike roshe run


fitflops


birkin bag


kobe basketball shoes


air jordan 13


derrick rose shoes


nike cortez


yeezy boost


adidas outlet


stephen curry shoes


nike air max 2018


fitflops


links of london outlet store


prada glasses


nike polo


nike lebron soldier 11


kevin durant shoes


jordan 11 retro


tom ford sunglasses


asics shoes


nike roshe run


yeezy boost 350


michael kors uk


qzz
qq666
Zheng
Mesajlar: 67
Kayıt: 3.3.2018
Şehir: İstanbul

1 2
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.