Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Biometrik Fotoğraf, Biometrik Fotoğraf cekimi ve kabul edilen ölcüler
özkan silahtar
Mesajlar: 182
Kayıt: 19.10.2010

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#24122
Biometrik Fotoğraf, biyometrik vesikalik fotograf, Biyometrik Fotoğraf nasil olmali, biyometrik resim örnekleri, Biometrik Fotoğraf, Biyometrik Fotoğraf nasil cekilir?

Göz çevresi Kasım ayı başlarında 2010 yılından bu yana, Almanya'da tüm kimlik belgeleri için bir biyometrik vesikalık fotoğraf kullanmak zorunludur. Bu kurallar Dışişleri Bakanlığı ile işbirliği içinde İçişleri Federal Bakanlığı tarafından Pasaport Kanunu § 4 ve pasaport fotoğraf otomatik analizi kolaylaştırmak göre ayarlanır. Bu temeli ilk Kısa bir süre biyometrik veya e-pasaport, Pasaport geçiş yarattığı Kas> m 2005. Bu yana 2007 yılından bu yana saklanır gibi vesikalık fotoğraf ve parmak izi gibi biyometrik veriler üzerinde RFID çip ile sağlanmıştır.

Biyometrik vesikalık fotoğraf hala alınabilir hatta fotoğraf kabinleri çekilen ya da profesyonel bir fotoğrafçı ile oluşturulabilir. Her üç seçenek ise, biyometri ve uluslararası standartlara, boyut, arka plan, ve yüz ifadesi gibi çeşitli kategorilerde dahil olan, uygunluk karşılamalıdır. Bu resmi test fotoğrafları, vesikalık fotoğraf şablonu ve özel bir yazılım gibi çeşitli araçları ile bir pasaport veya kimlik kartı başvurusu yaparken bu kontrol edilir. Ne böyle bir biyometrik pasaport fotoğrafta kabul edilir ve böylece diğer geçiş görüntülerden bu ayıran gerekir?Bir tanınan pasaport fotoğraf olabildiğince bir fotoğraf kullanmak görülmektedir bir biyometrik vesikalık fotoğraf, etkililiği o kadar çok koşullar vardır. Her detay önemlidir Ne, aşağıda sunulmuştur. İçişleri Federal Bakanlığı fotoğraf örnek kurulu dayalı ve önlenebilir hatalar ortaya kılavuzların bileşeni vardır.

Format

Biyometrik vesikalık fotoğraf: Boyutu ve Biçimi

Geçerli bir biyometrik vesikalık fotoğraf bir boyutu olmalıdır var 3,5 x 4,5 cm arasında. Yüz hatları yüz ideal bir ek algılamak için bile saç ve üst vücut parçaları görünür olmalıdır. Bunun için, yüz görüntüsü 80 ila 70 oranında almalıdır ve çeneden baş yüksekliği eşleştirilir, ancak kesilmiş olabilir. Saç bu yüz yüksekliği dahil değildir, geçerli üst baş saç yoktur. Böylece, bir 3,2-3,6 cm arasında bir kafa yüksekliği söz konusu, küçük farklılıklar yukarı veya aşağı izin verilir. Yüz merkezli konum olmalıdır.

Keskinlik ve Kontrast

Biyometrik vesikalık fotoğraf: Keskinlik ve Kontrast

Uygun bir biyometrik vesikalık fotoğraf yapmak için, gereken odak dışında alınmaması ve yeterli Kotrast olmalıdır iyi yüz özellikleri tanımak ve arka plan ayırt etmek mümkün olmalıdır. Ikinci sağlamak için, görüntü çok parlaktır olmadığından emin olmak için, aynı zamanda, ve bu suretle kontrast kaybeder.

Aydınlatma

Biyometrik vesikalık fotoğraf: Aydınlatma

Aşırı maruz kalma kaçınarak belirtildiği gibi seçerken, fotoğrafçı da bakım gerekir doğru aydınlatma verir. Yüz tamamen aydınlatılmış olmalıdır, çok karanlık Foto otomatik işleme olasılığını engeller. Yüzünde gölgeler ya da yansımaları nasıl kırmızı gözleri önlemek için biyometrik pasaport resimlerin de vardır. İkincisi de önerilen biyometrik e-pasaport formları kullanılmak üzere Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) için parmak izi ve pasaport yanında göz, bir iris bir algılama modeline önler.

 

Geçmiş

Biyometrik vesikalık fotoğraf: Arka plan

Ayrıca resmin önemli bir parçası karşılık gelen bir arka plan . Bu oldukça nötr tuttu, ama yine de saç ve yüz için iyi bir kontrast yapmak olmalıdır. Sarışın veya açık saçlı, koyu gri arka plana bir orta nedenle koyu saçlı, oldukça iyi tavsiye de kullanılır bir açık gri arka plan dönüşebilir. Sadece az bir desen veya bir Hintergund arka planda ortaya içinde kişinin bir gölge gibi kontrast olmadan kullanılabilir. Ayrıca, arka planda diğer kişilerin veya nesnelerin biyometri yeteneği kaybına yol açar.

Fotoğraf kalitesi

Biyometrik vesikalık fotoğraf: fotoğraf kalitesi

Ayrıca, bir biyometrik vesikalık fotoğraf fotoğraf kalitesi çok önemlidir. En iyi ihtimalle, bu 600 dpi baskı çözünürlüğü ile yüksek kalitede fotoğraf kağıdına basılmış olmalıdır. Kırışıklık tonları çok düşük bir kararı ile grafik renk tonlarını ya da bir kaba piksel yapısı gösterilen böyle bir biyometrik pasaport fotoğrafları gibi kaçınılmazdır. Bir özelliği için fotoğrafın siyah beyaz ve iki renkli oluşturulmalıdır olmasıdır.

Baş pozisyonu ve yüz ifadesi

Biyometrik vesikalık fotoğraf: baş pozisyonu ve yüz ifadesi

Biyometrik vesikalık fotoğraf en eleştirilen kısmı görevidir nötr ifade ve gülümsemeye yasağı. Ek olarak bu görünen grotesk, ama biyometrik yeteneği önemli önemli bir bölümü için, kapalı ağız tutarken kişinin kameraya düz görünüyor emin olun. Bir eğik baş, hatta bir yana bakışta bir biyometrik vesikalık fotoğraf izin verilmez.

 

Gözler ve görüntüleme yön

Biyometrik vesikalık fotoğraf: Gözler ve görüntüleme yön

Fotoğraflandı olan kişi gerekir kameraya doğrudan bakmak , gözleri açık bir şekilde görünür olmalıdır. Bu göz, tabii ki, kapalı olmamalıdır ve saç kapsamına gerektiği anlamına gelir. Tarafa bir bakış kaçınılmalıdır.

Gözlük

Biyometrik vesikalık fotoğraf: gözlük

Bir tasarım biraz zor gözlük ile sık sık biyometrik vesikalık fotoğraf . Burada, fotoğrafçı gözleri açıkça görülebilir bu özel dikkat etmelisiniz - Yansımalar kaçınılmalıdır. Güneş gözlüğü veya renkli gözlük tabii ki izin verilmez. Ayrıca çerçeve dikkatli olarak, çarpıcı gözlük çerçeveleri hızlı göz kapağı olabilir çünkü.

Başlık

Biyometrik vesikalık fotoğraf: Başlık

Temelde baş her türlü olmadan başlık Ancak, bu kişilerin bir peçe tamamen kapatılmamalıdır tarafından da bakmalıdır tek istisnası dini nedenlerle ya da zaman zaman bazı hastalıklar dar, ama bu çene kadar önden iyi olmalı -. tarama takdir edilecektir.

Çocuklar

Biyometrik vesikalık fotoğraf: Çocuk

Özel bir durum bir çocuk ve bebekler almak. Bu yetişkinlere göre çok daha küçük bir kafa olduğu için, burada izin verilen diğer boyutları. 10 yaş altındaki çocuklar için Pasaport görüntünün% 80 olmalıdır - Yaş yüz yüksekliği 50 olması gerekliliğidir. Bu 2,2-3,6 cm kafasına çeneden saç ihmal karşılık gelir. Onlar altına düşmemesi veya 4 cm yüksekliğinde aşan 1.7 cm bir yüz yüksekliği yüz Aslında, çocukların fotoğrafları sadece reddedilecektir.

Bebekler

Biyometrik vesikalık fotoğraf: Bebekler

Için bebekler ve küçük çocuklar yaşına kadar 6 Yaş spor gerekli biyometrik bir test değildir ve buna ek olarak daha da basitleştirilmesi çocuklar için yukarıda belirtilen belirli istisnalar ilave olarak geçerlidir. Burada baş pozisyonu ve boyun görüntü üzerinde başın merkezleme (önden görünüm hala zorunludur) mümkünse, yüz ifadesinde varyasyonları olarak anlaşılır. Gözler ve görüntüleme yönde küçük çocuklarda sıkı kurallara tabi olarak değildir.


Bir Bakışta bir biyometrik vesikalık fotoğraf için gereksinimleri

  •   Biyometrik pasaport fotoğraf boyutu 3.5 x 4.5 cm var
  •   yüz yaklaşık 70 almalıdır - 80% alarak
  •   görüntü eşit yaktı, keskin kontrastlı ve göz olmalıdır
  •   Arka plan açık renkli, düz olmalıdır
  •   baş düz, gözleri açık ve kamera bakıyor olmalıdır
  •   nötr yüz ifadesi ve kapalı ağız zorunludur
  •   başlık sadece dini nedenlerle izin verilir
  •   Çocuklar ve bebekler özel kurallar

Bir biyometrik vesikalık fotoğraf ortalama maliyeti

Biyometrik vesikalık fotoğraf için Alman pasaportu formları gerekli olduğundan, fotoğraf üretim çok daha karmaşık ve pahalı hale geldi. Biyometrik vesikalık fotoğraf kayıt türüne bağlı olarak şu anda 5-25 milyon avro maliyet. Teknolojinin kesme kenarında zaten sık sık ve uygun biyometrik vesikalık fotoğraf sağlayan tanınmış profesyonel fotoğrafçıların fotoğraf kabinleri, ile başlayan, kimlik belgeleri için kabul edilebilir biyometrik görüntüleri elde etmek için çeşitli yolları vardır. Başka bir seçenek iyi ama aynı zamanda en hata-eğilimli fotoğrafların bağımsız oluşturulması vardır. Yöntemine bağlı olarak bir biyometrik vesikalık fotoğraf maliyetleri, aşağıda ne vorgstellt edilir.

Profesyonel fotoğrafçılar en pahalı tarafından Fotoğraflar

Kayıt kısa bir danışma ve kendi görünümünü profesyonel değerlendirme ateş fotoğrafçı önce sağlar. Kayıt sırasında, mükemmel görüntü için doğru aydınlatma sağlar. Bir dijital kamera ile çekilen bilgisayara doğrudan kayıt doğruluğunu kontrol ve küçük bir çaba ile hata tekrarlayabilirsiniz. Bu yaklaşık 25 milyon avroluk bir biyometrik vesikalık fotoğraf maliyet olarak Fotoğrafçı oluşturur.

Ekrandaki makineleri kendi vesikalık fotoğraf oluşturma

Otomatik satış makineleri kayıtları genellikle profesyonel fotoğraf daha az hoş, ama çok daha ucuzdur. Sonuç, otomatik olarak yaklaşık 5 ila 8 Euro biyometrik vesikalık fotoğraf maliyet için oluşturulan olduğunu. Başın doğru konumu, bir şablonun içinden müşteriye gösterilir. Genellikle iki çekim, daha seçilebileceği bir mümkündür.

Online vesikalık fotoğraf oluşturma

Gereksinimlerini temelde biyometrik internet vesikalık fotoğraf karşılayan mevcut bir fotoğraf oluşturmak için imkanı vardır. Çeşitli portalları tanımlama için kullanılabilir, özel ürün ve baskı dijital fotoğraf olarak sunuyoruz. Bu gönderilen fotoğrafların kalitesini ve sayısına bağlı olarak en az 5 € biyometrik vesikalık fotoğraf maliyet oluşturur.

Vesikalık fotoğraf kendiniz olun

Bir de dijital fotoğraf makinesi ile ilgili tecrübeli ya da var ise biyometrik vesikalık fotoğraf tanıdık çevrenizden biriyle de kendilerini kaydedebilirsiniz. Internetten bir kaydın doğruluğu doğrudan kontrol edilebilir izin karşılık gelen şablon yükleyebilirsiniz. Bir fotoğraf yazıcısı ve ilgili programlar ile, bu kayıtları doğrudan evde hazır sağlayabilir. Bir başka olasılık kendi, biyometrik gereksinimleri adapte kayıtları yazdırır ve online sipariş olduğunu.

Sonuç

Profesyonel fotoğrafçılar makineleri ve amatör fotoğrafçılar ile aynı teknoloji ile çalışır. Dijital fotoğrafçılık herkes neredeyse vesikalık fotoğraf kendiniz yapma fırsatı açtı. Ama pasaport ofisleri genellikle değerlendirme fotoğraf oldukça önemlidir! Emin değil biyometrik fotoğraflar için gereksinimleri bakarsanız, makine teknolojisi veya tamamlamak için fotoğraf stüdyosu deneyimi almalıdır. Yani yetersiz resimleri ile pasaport ofisine gereksiz ziyaret önleyebilirsiniz.

Bebekler için biyometrik vesikalık fotoğraf için özel özellikleri

Haziran Ayrıca 2012 bir bebek kartı olması gerekir. Her elektronik pasaport, çocuğun pasaport veya bebeklerin nüfus cüzdanı bu pasaport resimleri bebeklerde bazı sadeleştirmeler ile, bir biyometrik fotoğraf var altı yaşın altında olmalıdır. Sonuçta, yasama, uygun yüz ifadesi ile önceden belirlenmiş bir konumda bir bebek fotoğraf kolay olmadığını farkındadır.

Bebekler için biyometrik vesikalık fotoğraf


Bebeklerin biyometrik vesikalık fotoğraf oluşturmak için ipuçları

Bebeğin bir ön çekim yanı sıra giyim, deri ve bebeğin saç açıkça ayırt olmalıdır gri görüntü arka planı beyaz bir düz renk, önemi. Bebeğin yüzünde görünür hiçbir gölge, fotoğraf yapımı sırasında parlak güneş ışığına dikkat etmektir böylece. Arka plan ve yüz ve giysiler arasında yeterli kontrast hangi bebek yerleştirilir, hafif bir levha, örneğin elde edilebilir. Bebeğin dikkatini sonra kameraya doğru yönlendirilir, iyi bir fotoğraf başarılı belirlenir.

Gevşetti sayesinde bebekler ve çocuklar için biyometrik biyometrik vesikalık fotoğraf için gereksinimleri kadar altıncı Başkanlarına Yaş sapmalar derece oluşabilir. Bu bebeğin yüz ifadesi değil sadece ilgilidir aynı zamanda baş pozisyonu, görüntüleme yönü ve fotoğraf başın merkezleme farklılıklar. İkincisi, ancak, daha sonra henüz elde edilebilir.

Biyometrik şablon fotoğraf ayarlanması

Bebeğin bir self-made fotoğraf evdeki bilgisayarınıza veya sonra verilen şablonu bir fotoğraf-dükkandan yerleştirilebilir. Sadece bir resim düzenleme programı fotoğraf gereksinimlerine adapte edilebilir gereklidir. Vermek Bu ayar ile, resmi biyometrik şablon belirtilen biyometrik jawline, kesinlikle uyulması gerekir. Bunun aksine, gözler aşağı şablonu sapabilir


Keyword: vize ölçüleri ,  vize için biometrik resim, amerika biyometrik fotoğraf, biometrik fotoğraf ölçüsü,  biometrik fotoğraf şablonu

 

 


Bu konu 11.621 defa izlenmiş.


26.8.2013 07:04:38 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #24335
elinize saglik, Biometrik Fotoğraf, Biometrik Fotoğraf cekimi ve kabul edilen ölcüler forum cok iyi oldu
aliraci
ali raci
Mesajlar: 845
Kayıt: 24.3.2010
Şehir: hamburg

3.12.2013 00:43:03 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #24756
sagol arkadas güzel yararli bir forum konusu olmus, harika bir aciklama yapmissin, Biometrik Fotoğraf, Biometrik Fotoğraf cekimi ve kabul edilen ölcüleri konunu kutlarim tesekkürler saygilar selamlar
amerikaan
kaan kömürcü
Mesajlar: 495
Kayıt: 25.6.2010
Şehir: İstanbul

3.12.2013 01:56:17 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #24764
Biometrik Fotoğraf, Biometrik Fotoğraf cekimi nasil yapilir tam aciklama icin tesekkürler
yafes
YAFES AYDIN
Mesajlar: 37
Kayıt: 17.8.2013

16.4.2018 14:46:45 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #30045
2018416 leilei3915
[url=http://www.adidasoutlet.com.co]adidas outlet[/url]
[url=http://www.coach-outletcanada.ca]coach outlet[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutletwholesale.us.com]michael kors outlet[/url]
[url=http://www.christianlouboutin-outletstore.us.com]christian louboutin[/url]
[url=http://www.fredperrypolo.org.uk]fred perry clothing[/url]
[url=http://www.montblancpenss.com.co]mont blanc outlet[/url]
[url=http://www.pandorajewelryco.us.com]pandora outlet[/url]
[url=http://www.rolex-replicawatches.us.org]rolex replica watches[/url]
[url=http://www.truereligionjeansco.us.com]true religion[/url]
[url=http://www.michaelkors-outletofficial.us.com]michael kors outlet[/url]
[url=http://www.canadagooseoutletsaleonline.us.com]canada goose[/url]
[url=http://www.michaelkorsclearanceoutlet.us.com]michael kors outlet[/url]
[url=http://www.katespadeoutletinc.us.com]kate spade[/url]
[url=http://www.ralphlaurenpolos.org.uk]ralph lauren[/url]
[url=http://www.katespadeonlineoutlets.us.com]kate spade outlet store[/url]
[url=http://www.truereligionjeanoutlet.us.com]true religion jeans[/url]
[url=http://www.katespadeonlineoutlet.us.org]kate spade outlet store[/url]
[url=http://www.poloralphlaureninc.us.com]polo ralph lauren outlet[/url]
[url=http://www.fredperrypolo.org.uk]fred perry[/url]
[url=http://www.adidasnmdblack.us.com]adidas nmd[/url]
[url=http://www.outlet-uggstores.us.com]ugg boots clearance[/url]
[url=http://www.oakley-sunglasses.me.uk]oakley sunglasses wholesale[/url]
[url=http://www.toryburchoutletco.us.com]tory burch outlet stores[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutletlocations.us.com]michael kors outlet[/url]
[url=http://www.canadagoose-jacketsuk.org.uk]canada goose jackets[/url]
[url=http://www.kate-spadeoutlet.us.org]kate spade handbags[/url]
[url=http://www.pandoraoutletclearance.us.com]pandora outlet[/url]
[url=http://www.longchampoutlet.us.org]longchamp outlet[/url]
[url=http://www.christianlouboutin-uk.org.uk]christian louboutin shoes[/url]
[url=http://www.mulberryhandbagsoutlets.org.uk]mulberry handbags[/url]
[url=http://www.ralphlaurenpolooutlets.me.uk]ralph lauren[/url]
[url=http://www.truereligionjeansinc.us.com]true religion[/url]
[url=http://www.longchampoutlet.us.org]longchamp outlet store [/url]
[url=http://www.katespadeoutletofficialsite.us.com]kate spade[/url]
[url=http://www.ralphlaurenpoloshirts.us]polo ralph lauren[/url]
[url=http://www.fitflopssaleclearance.name]fitflops sale clearance[/url]
[url=http://www.giuseppe-zanotti.in.net]giuseppe zanotti sneakers[/url]
[url=http://www.uggboots-stores.us.com]cheap ugg boots[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutlet-online.in.net]michael kors outlet online[/url]
[url=http://www.coach-outletcanada.ca]coach canada[/url]
[url=http://www.michaelkors-outletofficial.us.com]michael kors outlet clearance[/url]
[url=http://www.cheapnfljerseysclearance.us.com]cheap nfl jerseys[/url]
[url=http://www.christianlouboutinoutletshoes.us.com]christian louboutin outlet[/url]
[url=http://www.adidasnmdr2.us.com]nmd adidas[/url]
[url=http://www.truereligion-outletstore.us.com]true religion outlet[/url]
[url=http://www.adidasyeezyshoes.name]adidas yeezy[/url]
[url=http://www.katespadehandbagsinc.us.com]kate spade bags[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutletad.us.com]michael kors outlet store[/url]
[url=http://www.raybansunglassessite.com.co]ray ban outlet[/url]
[url=http://www.ralphlaurenpolooutlets.me.uk]ralph lauren uk[/url]
[url=http://www.nikeshoess.us.com]cheap nike shoes[/url]
[url=http://www.katespadeoutletsale.us.org]kate spade outlet[/url]
[url=http://www.canadagooseoutlet-sale.com.co]canada goose outlet online[/url]
[url=http://www.airjordan-retro.us.com]jordan retro shoes[/url]
[url=http://www.toryburchoutlet.us]tory burch outlet[/url]
[url=http://www.clarks-shoes.us.com]clarks shoes[/url]
[url=http://www.christianlouboutinoutletonlines.us.com]christian louboutin outlet[/url]
[url=http://www.cheapnfljerseysonlines.us.com]cheap nfl jerseys[/url]
[url=http://www.coachfactoryoutletsaleonlines.us.com]coach outlet[/url]
[url=http://www.coachoutletonlineonline.us.com]coach outlet[/url]
[url=http://www.canadagoosejacketsofficial.com.co]canada goose[/url]
[url=http://www.mcmoutlet.us.org]mcm bag[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutletoffice.us.com]michael kors outlet[/url]
[url=http://www.adidasyeezyshoes.name]adidas yeezy shoes[/url]
[url=http://www.ralph-laurenpolooutlet.us.org]ralph lauren polo[/url]
[url=http://www.pandora-jewelryclearance.us.com]pandora charms[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutletlocations.us.com]michael kors handbags[/url]
[url=http://www.coachoutletfactorysale.us.com]coach outlet online[/url]
[url=http://www.coachoutletstores.com.co]coach outlet store online[/url]
[url=http://www.pumaoutletstore.us.com]puma shoes[/url]
[url=http://www.cheapuggboots.name]cheap ugg boots[/url]
[url=http://www.michaelkors-handbags.in.net]michael kors outlet[/url]
[url=http://www.coachoutletonlineonline.us.com]coach outlet online[/url]
[url=http://www.adidasyeezy-shoes.us.com]adidas yeezy[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutlet-clearance.us]michael kors outlet clearance[/url]
[url=http://www.nfljerseyssale.us.com]nfl jerseys[/url]
[url=http://www.pandoracharmssaleclearances.us.com]pandora charms[/url]
[url=http://www.christianlouboutinoutlet-sale.us.com]christian louboutin sale[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutlet-clearance.us]michael kors outlet online[/url]
[url=http://www.nikeoutletofficial.us.com]nike outlet[/url]
[url=http://www.oakleysunglasseswholesaleca.us.com]oakley sunglasses[/url]
[url=http://www.cheapuggboots.name]ugg boots[/url]
[url=http://www.ralphlaurenoutletonlinestore.us.com]polo outlet[/url]
[url=http://www.mulberryhandbagsoutlets.org.uk]mulberry bags[/url]
[url=http://www.pandoracharmsfactory.us.com]pandora charms sale clearance[/url]
[url=http://www.pandoraoutletonlines.us.com]pandora outlet[/url]
[url=http://www.pandorajewelrybracelet.us.com]pandora charms[/url]
[url=http://www.poloralphlaurenonlines.us.com]ralph lauren outlet[/url]
[url=http://www.kate-spade.us.org]kate spade outlet online[/url]
[url=http://www.oakleysunglasseswholesaleoa.us.com]cheap oakley sunglasses[/url]
[url=http://www.pandoraoutletpandora.us.com]pandora charms[/url]
[url=http://www.canadagoosejacketsshop.us.com]canada goose jackets[/url]
[url=http://www.poloralphlaurenpolo.me.uk]polo ralph lauren[/url]
[url=http://www.katespade-handbagsoutlet.us.com]kate spade[/url]
[url=http://www.louis-vuittonoutlet.name]louis vuitton[/url]
[url=http://www.coachoutletss.us.com]coach outlet online[/url]
[url=http://www.true-religionjeansoutlet.in.net]true religion outlet[/url]
[url=http://www.poloralphlaurenstores.us.com]polo outlet[/url]
[url=http://www.fredperrypolo-shirts.us.com]fred perry polo shirts[/url]
[url=http://www.pandoracharmssaleclearances.us.com]pandora[/url]
leilei3915
leilei3915
Mesajlar: 106
Kayıt: 16.4.2018
Şehir: İstanbul

16.4.2018 14:49:35 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #30046
2018416 leilei3915

tory burch outlet


ugg boots
[url=http://www.pandoraoutlets.us.com]pandora jewelry[/url]
http://www.nhljerseyss.us.com
leilei3915
leilei3915
Mesajlar: 106
Kayıt: 16.4.2018
Şehir: İstanbul

1 2
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.