Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Yardım Konuları
» Fotoğraf Türk Hakkında
» Sıkça Sorulan Sorular
» Kurallar
» Kullanma Kılavuzu
» Gold Üyelik
» Tüm Yardım Konuları
» İletişim

Yardımda Ara
Yeni üyelerimiz için bazı notlar

Eğer fotoğrafçılığa yeni başladıysanız ve bu konuda herhangi bir şekilde eğitim almadıysanız objektiffoto.com´a fotoğraf göndermeden önce lütfen diğer üyeler nasıl fotoğraflar çekmiş, ne gibi eleştiriler almış ve yapmış inceleyin ve Fotografturk.com´da yapılan genel hataları tekrarlamamaya çalışarak kullanın. (Eğitimden kastımız örneğin alan derinliği gibi teknik bilgilerden, altın kural gibi kompozisyon kurallarına kadar fotoğrafçılıkla ilgili kitap ve web sitelerinden alabileceğiniz bilgilerdir.)

Bunun dışında fotoğrafçılıkla ilgili bir kitap almanız ya da internetteki dokümanları okuyarak kompozisyon ve teknik gibi konularda bilgi edinmeniz de faydalı olacaktır. Böylece göreceksiniz ki kendinizi daha çok geliştirebilecek ve Fotografturk.com´dan daha çok zevk alacaksınız.

Herşeyden önce "Yardım" kısmındaki tüm başlıklara en azından bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Eleştiri, forum gibi diğer üyelerle iletişim kuracağınız heryerde üsluba, yazım tarzına ve büyük harfler kullanmamaya dikkat edin lütfen.

Bir eleştiri yaptıysanız veya fotoğrafınıza bir eleştiri yapıldıysa ve kırıcı sözler söylememiş, yanlış anlaşılmaya mahal verecek cümleler kurmamış olsanız bile karşı taraftaki üyeden sert bir tepki aldıysanız hemen moralinizi bozmayın. Burası bir eleştiri sitesi, bizim amacımız insanların, üyelerin kendilerini geliştirmeleri için eleştiri almaları... Tabii bazı üyeler bazı durumlarda rahatsızlık duyabiliyor, bu durumda o üyeye bir daha eleştiri yapmamak ya da iletişimi kesmek gibi bir lüksünüz her zaman var. Siz eleştirmeye ve fotoğraf yüklemeye devam edin. Tabii bu tür yanlış anlaşılmalara da mahal vermemek adına, sanal ortamda mimiklerin görülmemesi; ses tonunun, vurguların duyulmaması gibi sebeplerden dolayı tartışma çıkabileceğini de düşünerek cümleleri kurarken her zamankinden daha dikkatli olmaya çalışın.

 


« Geri Dön

Kurallar
» Fotoğraf Yükleme Kuralları !
» Yorum Yazma Kuralları !
» Üyelik Sözleşmesi
» Forum Kuralları
» Eleştiri ve Cevap Kuralları
» Yeni üyelerimiz için bazı notlar
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.