Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Yardım Konuları
» Fotoğraf Türk Hakkında
» Sıkça Sorulan Sorular
» Kurallar
» Kullanma Kılavuzu
» Gold Üyelik
» Tüm Yardım Konuları
» İletişim

Yardımda Ara
Forum Kuralları
1)Bu forumların yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi zaman almakta yada gözden kaçabilmektedir.. Forumlara gönderilen her mesaj, gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler ya da webmasterlar kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar. 

2) Forumda, aşağılayıcı, alay edici, başkalarını küçümseyen, diğer üyelere ve yöneticilere hakaret içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, kopya yazılım, crack, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Yukarıdaki hususların dikkate alınmaması durumunda, kullanıcı derhal ve süresiz olarak siteden uzaklaştırılır ve lüzumu halinde servis sağlayıcısı da haberdar edilir. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu forumun moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar. 

3) Forumdaki mesajlarınız yöneticiler tarafından gerektiğinde silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız yöneticilere özel mesajlardan ya da iletisim adresine göndereceğiniz email yolu ile ulaşıp öğrenme hakkınız bulunmaktadır fakat yaptırımın geri alınması söz konusu değildir. Lütfen bu sorular için konu açmayınız. Aynı şekilde yukardaki email adresine şikayetlerinizi de bildirebilirsiniz. 

4) Takma isimler : Kullanıcılarımızdan, Fotografturk.com’a üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma ad almalarını gerekmektedir. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir. Alınan takma adlardan dolayı sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.

6) Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı önem arzetmektedir. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz. 

7)  Forumda Dini ve Siyasi konuların geçtiği mesaj atımları yasaktır bu tür içeriklerin tartışılması yıllar süren deneyim sonrasında bir noktaya ulaşamadığı görülmüş ve gerginlik yaratması yüzünden tartışılması yasaktır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu silinecektir. 

8) Forumumuzdaki ikinci el, alış ve satış kısımları vardır. Yalnız forum yönetiminin ve şirketinin kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve mal alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kişisel aldığı bir risktir.

9) Forum yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcı başvururken bunları kabul etmiş sayılır. 

10) Forumda açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir. 


11) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. Linklerin verilme sorumluluğu ilgili üyeye aittir. 

12) Sitemizde firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunlar, problemler hiç bir nedenle forum sayfalarında dile getirilemez. Sitemiz bu tür şikayetlerin bulunacağı, hakkın aranacağı bir kurum değildir. Lütfen ilgili kurumlara başvurunuz. Bu tür mesajlar silinebilir, kitlenebilir uyarıyı göz ardı eden üye uzaklaştırılabilir.

13) Sitede ve forumlarda feyk üyelik almanız kesinlikle yasaktır. Tespit edildiğinde 3 ay üyelik dondurma sebebidir. Aynı eylemin 2.ci defa tekrarı durumunda üyelik iptali yapılır.

14) Sitede ve forumda yazılan cevapların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz. Aksi takdirde forum ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar. 


15) Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri, yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.


Forum, Fotoğraf Açıklaması ve Diğer Tüm Alanlarda Yazı Yazma Kuralları

  a-) Eleştiri ve eleştiri cevabı yazma kurallarında belirtilen kurallardan uygulanabilir olanları Fotografturk.com içerisindeki yazı yazılabilen tüm alanlarda geçerlidir.

  b-) Bir forum konusu kapatıldıysa ya da yöneticiler tarafından herhangi bir şekilde kapatıldığı ilan edildiyse veya silindiyse o konuya devam edilemez, aynı konuda yeni bir forum konusu açılamaz.

  c-) Üye, Fotografturk.comdaki yazılım hataları ile ilgili forum konusu açamaz. Bu tür hatalar iletişim bölümümüze yazılarak yöneticilerimize haber verilmelidir.

  d-) Üye, kurallara uymayan üyeler ile ilgili forumda şikayet ya da uyarı yapamaz. Bu tür uyarı ya da şikayetler iletişim sayfasına yazılmalıdır.

  e-) Üye, hesabı askıya alınan yada silinen kişilerle ilgili olarak forumda başlık açamaz.

  f-) Üye, diğer bir üye hakkında forum açarak, sözkonusu kişiyi ve fotoğraflarını tartışmaya açamaz. Aynı şekilde sözkonusu kişinin fotoğrafları altında da sisteme ya da yapılan eleştirilere yönelik tartışmalar açamaz, bununla ilgili şikayetleri iletişim bölümüne yazabilir veya forum bölümünde isim ve link belirtmeden tartışmaya açabilir.

  g-) Üye; silinen/kapatılan fotoğrafı, eleştirisi,yorumu veya forum konusu ile ilgili olarak forumda başlık açamaz. Bu tür mesajların iletişim sayfasına yazılması gerekmektedir.

  h-) Üye, sitenin sayfa yapısını bozacak şekilde forum başlığı, fotoğraf ismi, fotoğraf altı açıklaması v.b. yazamaz.

  I-) Sanal ortamda büyük harfle yani Caps Lock açıkken yazmak karşı taraftaki kişiye bağırmak anlamına geldiği için Fotografturk.com içerisinde yapacağınız yazışmalarda büyük harfle yazmak kurallara aykırıdır.

  j-) Üye, site içerisinde bulunan mesaj sistemini kullanarak diğer kullanıcılardan fotoğraflarına eleştiri ve puan isteyemez.

  k-) Üye, forum açarak dini, politik ve siyasi tartışmalara giremez. Üye bu tarz konu açamayacağı gibi açanlara cevap veremez. Bu gibi durumlarda iletişim bölümümüzden yöneticilerimize haber verilmelidir. Cevap veren üyeler de yönetim tarafından konuyu açanlarla aynı şekilde değerlendirilecektir.

  l-) Üye, iletişim bölümünden yöneticilerle kendisinin ya da diğer kullanıcıların yapmış olduğu yazışmaları forum bölümünde açıklayamaz.

« Geri Dön

Kurallar
» Fotoğraf Yükleme Kuralları !
» Yorum Yazma Kuralları !
» Üyelik Sözleşmesi
» Forum Kuralları
» Eleştiri ve Cevap Kuralları
» Yeni üyelerimiz için bazı notlar
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.