Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Yardım Konuları
» Fotoğraf Türk Hakkında
» Sıkça Sorulan Sorular
» Kurallar
» Kullanma Kılavuzu
» Gold Üyelik
» Tüm Yardım Konuları
» İletişim

Yardımda Ara
Fotoğraf Yükleme Kuralları !
Üyeler, telif hakkı kendisinde olan ve hiç bir şekilde tereddüte mahal bırakmayan fotoğraflarını; din, dil, ırk, renk ve kuruluşları aşağılamayan, kişilere hakaret veya gönderme amacı olmayan, kavga ve sansasyon amacı olmayacak tarzda olan fotoğraflarını ekleyebilir.
1 Megabayt'ın üzerinde fotoğraf eklenmesi durumunda sistem tarafından 1 Mb'a düşürülerek siteye eklenir. Site üzerinden fotoğraf boyutlarında değişiklik yapılması, kalite kaybına ve exif bilgilerinin silinmesine sebep olabilir. Üye kendi kullandığı fotoğraf düzenleme proğramlarıyla boyutlandırıp siteye eklerse hem kalite  kaybı, hemde exif bilgilerinin kaybı önlenmiş olur. Gold üyeler için belirlenen ölçü ve kurallar geçerlidir. GOLD Üyeler 5mb boyutunda fotoğraf ekleme hakkına sahiptir.

Yeni üye kaydı yaptıranların fotoğrafları yönetici onayı ile yapılmaktadır. Fotoğraf kalitesinde gelişim gösteremeyen, surekli düşük  kalitede ve sorun teşkil edecek fotoğraf ekleyenler sistem onayına tabi olamayacak, sorunsuz ve kaliteli fotoğraf ekleyenler ise, 3-4 fotoğraftan sonra sistem onaylı olacaktır. Protesto, reklam ve benzer görsel ve fotoğraf ekleyenler yönetici onayına alınırlar.

Sistem Onayı: Fotoğraf eklendiği anda sitede görünür, Yöneticilerin inceleyip onaylamasını beklemez.

Yönetici Onayı: Fotoğraf eklendikten sonra yönetici paneline gelir. Burada ilgili yöneticiler fotoğrafı inceler, çalıntı olup olmadığını kontrol eder. Sorun yoksa fotoğrafa onay verilir. Sorun tespit edilirse onaylanmaz.

Sistem  onayına gecmiş olan üyeler, 2 defa sorunlu fotoğraf eklediğinde yönetici onayına alınır. Siteyi zor durumda bırakacak türde kastlı fotoğraf eklendiğinin tespit edilmesi durumunda ilgili Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacaktır.
« Geri Dön

Kurallar
» Fotoğraf Yükleme Kuralları !
» Yorum Yazma Kuralları !
» Üyelik Sözleşmesi
» Forum Kuralları
» Eleştiri ve Cevap Kuralları
» Yeni üyelerimiz için bazı notlar
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.