Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

telefondan bluetooth ile bilgisayara veri aktarma, resim aktarma
seref karadayi
Mesajlar: 371
Kayıt: 9.9.2010
Şehir: İstanbul

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#4268
telefondan bluetooth ile bilgisayara veri aktarma
telefonda bluetooth ne ise yarar videolu anlatim
27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000">pcye foto ekle, pc ye fotograf yükle, pcye nasil fotograf eklenir, pc ye fotograf yükleme
cep telefonundan pc ye resim yükleme, bilgisayara cepten fotograf yükleme
Cep telefonundan bilgisayara nasıl resim yüklenir? - Sayfa 2 konusunu görüntülüyorsunuz; Telefondan bilgisayara çıkış birimleri ; BlueTooth Ara kablo Bellek kartı ... ~ Konuyu tanımlayan ifadeler: bilgisayara fotograf nasil yuklenir, bilgisayara resim nasil yuklenir, cepten bilgisayara foto gonderme, telefondan fotograf yukleme, telefondan resim yukleme, cep telefonundan kablosuz olarak bilgisayara fotoğraf aktarma, telefondan bilgisayara bluetooth veri gönderme

Bu konu 45.465 defa izlenmiş.


23.11.2010 21:54:37 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #4269
Cep telefonundan BlueTooth ile nasil fotograf eklenir
Telefondan bilgisayara çıkış birimleri ;

BlueTooth

Ara kablo

Bellek kartı

eger cep telefonunuzda BlueTooth varsa bununlada cep telefonundan bilgisayara resimleri ve fotograflarinizi yüklüyebilirsiniz.
BlueTooth ile bilgisayara nasil resim eklenir bir bakalim

Bluetooth Nedir
Bluetooth Nedir

Bluetooth kablo bağlantısını ortada kaldıran kısa mesafe Radyo Frekansı(RF) teknolojisinin adıdır. Bluetooth bilgisayar çevre birimleri ve diğer cihazların birbirleri ile kablo bağlantısı olmadan görüş doğrultusu dışında bile olsalar haberleşmelerine olanak sağlar.Bluetooth teknolojisi 2.4 GHz frekans bandında çalışmakta olup ses ve veri iletimi yapabilmektedir.721 Kbps’a kadar veri aktarabilen bluetooth destekli cihazların etkin olduğu mesafe yaklaşık 10 metredir.Bluetooth telsiz teknolojisi cihazlar arasında senkronizasyon sağlamak ve veri aktarmak amacı ile kullanılabilir.bluetooth teknolojisi GSM telefonlarını kullanarak masaüstü ve mobile cihazlarınızı şirket networklerine veya internete bağlayabilir dosya alışverişi yapmasına olanak sağlar.

Bu teknolojiye neden Bluetooth Denilmiştir?

Bluetooth adını 10.yüzyılda Danimarka ve Norveç’i birleştiren Danimarka kralı Harald(Bluetooth Blatand)’dan almıştır.İsim verme olayı bir telsiz teknolojisi ile başlangıçta telekom v ebilgisayar endüstrilerini birleştirmek amacıyla ortak çalışma yapan ve bugün de Bluetooth Special Interest Group(SIG) Bluetooth özel çalışma grubunda etkili olan Ericson ve Nokia firmalarının çalışması sonucu ortaya çıkmıştır.

Bluetooth un benim için ne faydası olur?

Bluetoothofis içi telsiz bağlantılarınız için yüksek performanslı uygun ve düşük maliyetli bir çözüm sunmaktadır.

Sizin ayrıca bir çaba göstermenize gerek kalmadan Bluetooth verilerinizin sürekli güncel kalmasını sağlar.Bluetooth cihazları nerede olursa olsunlar 10 metrelik bir alan içinde otomatik olarak birbirleri ile veri aktarma işlemlerini yaparlar.Örneğin Bluetooth arabirimi bulunan masaüstü bilgisayarınız ve el bilgisayarınız siz ofis içinde başka bir işle uğraşırken otomatik olarak birbirleri ile bilgi alışverişini başlatırlar ve bu alışverişi gün boyu yenileyerek sürdürebilirler.

Bluetooth kablo karmaşasına son verir. Bluetooth kablo yerine RF ile bağlantı sağladığından cihazların bağlantısı için kabloya gerek kalmaz.Kablo bağlantısının yarattığı klasik problemler ortadan kalkar. Ayrıca seyahat ederken bağlantı kablolarını yanınızda taşımanız gerekmez.

Bluetooth esneklik demektir. 1 metrelik bir alan içinde tüm Bluetooth cihazları birbirleri ile radyo bağlantısı kurar.Ofis içinde rahatça hareket eder evde çalışmak istediğinizde seyahate gittiğinizde ayrı bir kuruluşa gerek kalmadan tüm bluetooth cihazlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bluetooth size zaman kazandırır. Arızalanan veya kopan bağlantı kablolarını değiştirmeye yedekte tutmaya gerek kalmaz.Farklı cep telefonları için ayrı ayrı bağlantı kabloları almanıza gerek kalmaz.

Bluetooth küresel bir çözümdür.Dünyadaki tüm ülkelerin %95’i Bluettoh 2.4 GHz geniş spektrum bandını desteklemektedir.Bluetooth ile hemen hemen dünyadaki her yerden cep telefonunuz ve taşınabilir bilgisayarınız ile kuracağınız bir telsiz bağlantı yardımı ile internete ulaşabilirsiniz.

Bluetooth Network ne kadar güvenli?

Bluetooth Personal Area Network(Kişisel Alan Network PAN) Bluetooth cihazlarından oluşmuş bir network olup ferakans atlama metodu ile aynı ana dağıtım cihazlarını paylaşmaktadır. Bir PAN oluşturmak için tek noktadan çok noktaya iletişim kurabilen en az iki adet bluetooth cihazı olmalıdır.(taşınailir bilgisayar ve cep telefonu gibi). Bu sayı en fazla sekiz adet cihaz ile sınırlandırılmıştır. PAN oluştururken bir cihaz ana kontrol birimi olarak çalışırken diğer cihazlar buna bağlı çalışan birimler olarak belirlenir.PAN içerisinde yer alacak cihazlar kullanıcı tarafından yetkilendirilmelidir.Böylelikle güvenli bir iletişim sağlanmış olur.

Bluetooth ile Wi-Fi Rakipmidir?

Bu iki teknolojiyi birbirine rakip olarak düşünüp karşılaştırmak bir hata olur. Bluetooth ve Wi-Fi teknolojileri farklı cihazlar üzerinde farklı işlevler amaçlanarak tasarlanmıştır. Bu iki teknolojinin aynı uygulamalar için rakip olmadığını anlamak için herbirinin özel olan parametrelerini incelemek gereklidir.

Wi-F 802.11b) Bluetooth
Tasarım Mantığı hızlı ve ethernet uyumlu ucuz küçükdüşük enerjili
Güç İhtiyacı yüksek.telefon veya PDA düşük.telefon veya PDA
cihazlarındaki batarya için fazla cihazlarında etkili bir
bir enerji gereksinimi. şekilde çalışır.
Alıcı Ölçüleri şimdilik PCMCIA büyüklüğünde 2.5 cm x 2.5 cm
Her bir alıcı şimdilik yaklaşık olarak $10’ın altında düşmeye
cipin maliyeti $ 90 ve düşmeye devam ediyor. devam ediyor.
Kapsama Alanı 250m-1km arası bölge 25 m den küçük bir alan
koşullarına bağlı
Data Çıkış Gücü 2 ile 11MB arasında 1.2 MB
(cok yakında 56 MB)

Wi-Fi Nedir?

Büyük donanım üreticileri birkaç yıldır kablosuz ağ ekipmanları üretiyorlar. Eğer ilk başlarda her kafadan bir ses çıksaydı ve çok uyumsuz ürünler üretseydiler WiFi de doğmadan ölmeye mahkum olurdu. Oysa bir çok ürün birbiri ile sorun çıkartmadan çalışıyor ama buna rağmen WiFi standardının a bazı varyasyonları bulunuyor. Temel standart 2.4 GHz bandında çalışan ve teorik olarak 11 Mb/s performansa ulaşan 802.11b standardı. Başka bir standart daha var adına 802.11a deniyor ve sadece ABD’de kullanılıyor. Ayrıca 5 Ghz bandına yakın yerlerde çalıştığı için Fransada ve Avrupa’nın bir çok yerinde yasaklanmış durumda. Bu standardın bantgenişliği daha yüksek 54 Mbit/s civarında ancak kapsama alanı daha dar. Bazı üreticiler 802.11b’nin "dopingli" bir versiyonunu kullanıyorlar. 802.11b+ isimli bu versiyon 22 Mbit/s’lere ulaşabiliyor.

Henüz standartlaşmamış bir başka norm ise 802.11g. Bu standart da 2.4 GHz bandını kullanıyor ve 802.11b ekipmanlarla uyumlu çalıştığı için daha fazla gelecek vaat ediyor. Kapsama alanı birazcık daha dar ancak veri hızı 54 Mbit/s’lere ulaşabiliyor.

Kapsama Alanı Veri Transfer Hızı ve Donanım

Kapsama alanı açısından bakıldığında WiFi sınırlı bir standart. Bütün üretici firmalar ürünlerinin teorik olarak 150 metreyi desteklediğini söylüyor. Ancak bu sadece ortamda herhangi bir engelleme söz konusu olmadığında gerçekleşiyor. Dahası maksimum uzaklıkta veri transfer hızı 1 Mbit/s’lere düşüyor. Aslında WiFi bu tür uzaklıklara ulaşmak ve veri akışında sorunları engellemek için veri transfer hızını otomatik olarak dört ayrı seviyeye dönüştürebiliyor.

kaynak
http://www.izafet.com/donanim/247294-bluetooth-nedirc.html


pcye foto ekle, pc ye fotograf yükle, pcye nasil fotograf eklenir, pc ye fotograf yükleme
cep telefonundan pc ye resim yükleme, bilgisayara cepten fotograf yükleme
Cep telefonundan bilgisayara nasıl resim yüklenir? - Sayfa 2 konusunu görüntülüyorsunuz; Telefondan bilgisayara çıkış birimleri ; BlueTooth Ara kablo Bellek kartı ... ~ Konuyu tanımlayan ifadeler: bilgisayara fotograf nasil yuklenir, bilgisayara resim nasil yuklenir, cepten bilgisayara foto gonderme, telefondan fotograf yukleme, telefondan resim yukleme,
seref
seref karadayi
Mesajlar: 371
Kayıt: 9.9.2010
Şehir: İstanbul

27.11.2010 01:21:59 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #4479
Sitemizde cokca sorulan bir konuda , Fotograflarimizi bilgisayara nasil yükleyebiliriz?
Kisaca resimli anlatim yaptim.
Öncelikle Harici Kart Okuyucu almamiz gerek, benim kart okuyucum HAMA marka ve bu kart okuyucu
Compact Flash(CF) - Micro Drive(MD) - Secure Dijital(SD) - MultiMedia Card(MMC) - Memory Stick(MS) - MS Pro Smart Media(SM) - XD Picture hafiza kartlarini taniyor ve sorunsuz bilgisayara yüklüyor.


Bu kart okuyucumuzun bir USB girisi ve cikisi var, USB cikisi bilgisayarimiza takalim ve kullandigimiz hafiza kartinida kart okuyucumuza takalim.
Kart okuyucumuza hafiza kartimizi taktigimizda bilgisayarin ekraninda asagidaki gibi bir dosya cikacak


Simdi biz üstte görünen sari klasöre tiklayalim (OPEN FOLDER ViEW FILES)

Asagidaki gibi iki adet sari klasör cikti. Bizim kartimizdaki Fotograflar DCIM yazan klasörde


DCIM klasörüne tikladigimizda, Fotograf makinemizin markasi adi altinda yeni bir klasör acildi


DCIM klasörüne tiklayinca kartimizdaki fotograflara ulastik


Simdi mausun sag tusuna basili kalarak istedigimiz fotograflari isaretliyelim


isaretleme bittiginde maustan parmagimizi kaldirinca asagidaki gibi beyaz bir dosya acilacak ve biz acilan dosyadaki kopyala kismini secmeliyiz kopyalaya tiklayin


Kopyalaya tiklayinca artik fotograflarimiz bilgisayarin hafizasinda, simdi DESKTOP yani masaüstüne gelelim mausa sag tiklayalim acilan beyaz bölümde YENi yazan yere tiklayalim.
tekrar bir beyaz bölüm acildi, orada KLASÖR yazan yere tiklayalim, asagidaki gibi olsun.Klasör acildi, simdi klasörün altindaki yaziya bir kez tiklayin ve klasöre yeni isim verin


Actigimiz yeni klasöre tiklayarak, klasörü acin ve gene mausa sag tiklayarak YAPISTIR yazan yere tiklayalimAltta görüldügü gibi ftograflarimiz artik bilgisayarimiza yükleniyor


Fotograflariniz artik bilgisayariniza yüklendi.Bu klasörü isterseniz baska bir kisima tasiyabilirsiniz (KISISEL RESIMLERIM)
Yada bu masaüstü islemini direk kisisel resimlerim bölümdede yapabilirsiniz..


Kolay gelsin...

Gencer Seri 2010

gencmenn
gencer seri
Mesajlar: 362
Kayıt: 26.12.2007

5.12.2010 18:15:27 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #4850
tesekkürler Gencer bey
fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf nasıl yüklenir, fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf yükleme, resimli anlatim, resimli fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf nasıl yüklenir, fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf nasıl yüklenir detayli anlatim, fotoğraf makinesinden bilgisayara resim nasıl yüklenir, fotoğraf makinesinden bilgisayara resim nasıl eklenir, fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf nasıl yüklenir, resimli anlatimi, fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf nasıl yüklenir, fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf yükleme, resimli anlatim, resimli fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf nasıl yüklenir, fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf nasıl yüklenir detayli anlatim, fotoğraf makinesinden bilgisayara resim nasıl yüklenir, fotoğraf makinesinden bilgisayara resim nasıl eklenir, fotoğraf makinesinden bilgisayara fotoğraf nasıl yüklenir, resimli anlatimi
seref
seref karadayi
Mesajlar: 371
Kayıt: 9.9.2010
Şehir: İstanbul

26.12.2010 14:56:17 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #5479
Cep Telefonundan Bilgisayara Veri Aktarma ve bluetooth ile bilgisayara veri atma güzel anlatilmis
AHMET33
Ahmet yalin
Mesajlar: 394
Kayıt: 15.10.2010
Şehir: İstanbul

27.12.2010 18:25:45 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #5544
bluetooth ile veri aktarma güzel anlatilmis
aysebayrakli
ayse bayrakli
Mesajlar: 70
Kayıt: 14.5.2010
Şehir: İstanbul

1 2 3
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.