Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

Paranuss türkce brezilya cevizi nedir, faydalari, paranus
ali raci
Mesajlar: 845
Kayıt: 24.3.2010
Şehir: hamburg

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#28454

Paranuss türkce brezilya cevizi nedir, faydalari, paranus..

Brezilya Cevizi hakkında ve Faydaları, paranusskerne, paranuss auf türkisch, paranusskerne auf türkisch

Brezilya cevizi Brezilya, Paraguay, Bolivya, Peru ve Venezuela'da çoğunlukla bulunan bir türdür. Brezilya cevizi Avrupa'da bilindi çünkü İspanyol bir memur,onun açlıktan ölmek üzere olan çalışanlarını  bu cevizle besledi ve onları ölümden kurtarabildi. İçeriğindeki yüksek enerji veren vitamin ve mineraller ileoldukça yüksek bir besin değerine sahip olduğu yüzyıllardır bilinen bir gerçek…İçeriğindeki yüksek miktardaki protein ve selenyum sayesinde oldukça sağlıklı bir cevizdir..

Brezilya cevizinin içeriğindeki proteinler diğer proteinlerden farklı olarak insan büyüme hormonunu tetikleyen ve gelişimi sağlayan amino asitleri içerir… İçeriğinde ki Selenyum, hem  kanser  hem de  kalp hastalığının oranlarını düşürmek için çok güçlü bir antiosidandır  Brezilya, cevizi aynı zamanda  çinkonun çok iyi bir kaynağıdır .Sindirim ve metabolizmaya yardımcı olur..Kalp ritminin düzenlenmesine ve kalp damarlarının güçlenmesine katkıda bulunur…Günde en az 2 adet tüketilmesi insan sağlığında oldukça olumlu gelişmelerin gözlemlenmesini sağlamıştır

Brezilya kestanesi

50 metre yüksek Brezilya somunu (Bertholletia excelsa) kadar ait pot meyve ağacı bitkileri (Lecythidaceae). botanik cins isim bertholletia Fransız kimyager onuruna ağacı aldı Claude Louis Berthollet (1748-1822). Tohumlar bilinen Brezilya fındık, ve Amazon badem, Brezilya kestane, Marahonkastanie, Brezilya fındık, Juvia- veya Yuvianuss, Rahmnuss, fildişi fındık veya Tucanuss gibidir.  Brezilya'da, kuzey durumundan sonra, Brezilya fıstığı Castanha-do-para olarak adlandırılan ; Alman adı ondan elde edilir.

Brezilya fıstığı ağaçları 50 metreye kadar yüksek ağaçlar . kök kırık ile silindirik kabuk , o ulaştı göğüs yüksekliğinde çapı beş metre istisnalar, üç. Öz odun kahverengimsi pembe ve ışığa maruz kaldığında bordo hafif dönüşler olduğunu. renk diri odun hafif sarımsı, bir 4-6 inç genişliğinde. Ahşap yaklaşık 737 kg / m³ yoğunluğa sahiptir [2] üzerine. trakea kesiti üzerinde eşit dağılmış, sadece bireysel büyüme dönemleri gözeneklerin daha düşük sayıda bir bölge tarafından okunabilir. gözenekler sırasıyla, nadiren ikişer veya üçerli, genellikle yalnız olan, çok sayıda oldukça büyük ve değil. trakea uzunluğu yaklaşık 0.5 mm, elyaf uzunluğu yaklaşık 1.7 milimetre. Işınları nispeten küçük ve çok kalabalık değil. Içinde parankimi meydana kristal kum hücreleri tek tek burada meydana gelmez içeren kristalleri üzerinde, ancak birkaç lifli düzenlenmiş. Kuvars kristaller ilgili türler değil aksine vardır. [3] dalları seyrek dallanmış yaprakları olan alternatif , dallarının ucunda toplandılar. Yaprakları uzunluğu yaklaşık 20 ila 35 santimetre ve yaprak genişliği 7 ila 15 santimetre olduğunu, dikdörtgen vardır. yaprak sapı 2-3,5 inç uzunluğundadır. Yaprakları küçük aşağı nokta ile biter. yaprak marjı düz veya hafif çentikli ve dalgalı. o sıkı, çünkü yaprakların alt beyazımsı görünen papilla meşgul.

çiçeklenme şube terminal veya yaprak AXIL anlaşılmaktadır. O grapey falan dallı. yumurtalık genellikle vierkammrig, bir çiçek sapı zorlukla görülebilir, geridedir. zygomorphen çiçek çapı yaklaşık 3 inç, sarıdan beyaza solgun. çanak tüm çiçek tomurcuk kapatan ve üst üste binen iki devrede de bir yarık boyunca açılmıyor. Altı yaprakları, bir kase şeklindeki çiçek onların alt yarısı ile, üst yarıları geniş yayılır. verimli erkek organ çeşitli halka şeklinde bulunmaktadır. Bu halka bereketli organlarındaki üzerinde bir yarım küre kubbe kemerler dayanarak. Bu başlık ilk pürüzsüz İçinde, sonunda o steril ercik gibi apendiks giyer. Bu uzantının yerleştirilmesi at olduğu nektar üretti.

meyve hatta bazen çapı 16 santim kadar, yuvarlak 12 yaklaşık 10. Her meyve sert kabukta 10 ila 25 tohum içerir. mehrsamige somun meyve [4] bir küçük dış tabaka sıyrılmış kabuğun boyut ve sertlik benzer hindistan cevizi . Ne zaman olgun, meyve sapı tarafı uzaktan açılır. Tohum meyvelerle birlikte yere düşer Ancak, böylece açma tohum önemli ölçüde daha küçüktür. Tohumlar bir odunsu var, yaklaşık 2 × 5 inç boyunda testa , kotiledonları mevcut değildir. Bir eksik En ilgili türlerin aksine tohum kat .

Dağıtım

dağılımı ise yağmur ormanları Güney Amerika . Bu eteklerinde batıda aralıkları Andes ( Bolivya , Kolombiya ve Peru dahil), Brezilya Amazon ovalar. Kuzeyde mevduat vardır Venezuela , Guyana , Surinam ve Fransız Guyanası . Bazı olaylar beşeri ve yayılması neden olabilir.

siteler olmayan sular altında alanlar (üzerinde bulunan terra firme ). Kuru sezon 3-5 ayda bir dağıtım alanında sürer.

Yaşam Döngüsü

Para Nussbaum bir tohum
Dilimlenmiş meyveler kapsül
Brezilya kestanesi, ticari sınıf

Brezilya fındık ağacının düşmüş meyve vardır agoutis kemirilmiş ve tohum yemiş. Agoutis değil tüketilen kalıntıları dağıtmak ve gömülü beri onları giymek Kemirgenler Brezilya fındık stoklarının yaygınlaştırılması ve korunması belirleyici rol. tohumlar sadece 12 ila 18 ay sonra, hatta yıllar sonra filizlenmeye. Çimlenme sert Perikarp kaldırıldı eğer kolay, ama aynı zamanda meyve çimlenme olabilir muaf değildi tohumlar. Tohumlar ve fideler kurumasını duyarlıdırlar, genellikle gölgeli yerlerde büyüyen.

Genç ağaçlar ışığı büyümeye ve bu gölgelik bir boşluk açar güvenmek gerekir. Sonra nispeten hızlı büyür ve yılda 50 santimetre büyüme oranı elde. Yeterli ışık Ekili numuneler 18 yıl 28 metre yüksekliği ve 45 santimetre çapında sonra ulaştı. ağaçlar 300 yıldan eski.

Yağışlı sezon sonunda ağaçlar veya bir kısmını kendi yaprakları tüm kaybedersiniz. çiçekler kuru sezonunda görünür. Yeni şube ve yaprakların eski inflorescences altında ağaçlar sürüş, yine yağmur mu. Tek bir ağacın çiçeklenme süresi 3-8 hafta sürer, ancak bireysel çiçek sadece bir gün sürer. Bu çiçek yere düşer öğleden sonra, sabahın erken saatlerinde açılır. tozlaşma organlarındaki ve nektar Kaput ve çiçek yaprakları arasında aracılığıyla almak için yeterince güçlü böcekler tarafından yapılır. Tozlayıcıları cinslerin arıların Bombus , Centris , Epicharis , Eulaema ve Xylocopa . Meyve vadeye kadar elde 14 ila 15 ay geçmesine, yani meyve yağışlı sezon başında düşmek.

Şartlar

kapsül meyve vahşi koleksiyonlardan neredeyse sadece tarlaları gelen, ama yok. Sen yerden aldı ve toplama getirilecek; hasat sezonu yağışlı sezonunda yarım yıl boyunca uzanır.

Yüksek ek olarak protein ve - yağ içeriği -% 70 kadar - aynı zamanda fındık, diğer türleri çok yüksek oranda oranla Brezilya somunu vardır mineraller ( kalsiyum , demir , potasyum , magnezyum , fosfor , selenyum ve çinko ). Bu selenyum büyük sebze tedarikçisi konumundadır. [5] Ancak, o da saklar baryum ve (gibi doğal radyoaktif maddeler radyum bir ve radyum-228 -226).

Brezilya kestanesi bir örnektir Extractivism . Nedeniyle uzun ömürlü ve uzun verimli ağaçlar meyve soyutlamaları ilk zor farkedilir yapmak vardır. Yine de, bir süre yenilenebilir genç ağaçların eksikliği sonra fındık bir çok yoğun bir koleksiyon.

Ekonomik önemi

Resmi rakamlara göre, FAO , Brezilya fındık önemli miktarda üretmek dünyada sadece dört ülke vardır. 2011 için, aşağıdaki değerler kullanılabilir: Bolivya 48.471 ton, Brezilya 40 357 ton, Fildişi Sahili 16.570 ton ve Peru 315 ton. Toplam hasat dünya çapında 105 713 ton oldu. Böylece, dünya hasat oldukça yine 1970 (117.667 ton) değeri ulaşamamıştır, ama onlar çok düşük bir değere (53.943 ton) 1980 yılında gelmişti sonra, son yıllarda giderek yükseldi. [6] pazarlama fırsatlarını geliştirmek için ve yerel fındık da takviye, Bolivya 2009 yılında kurulmuş olan işlemek, bir devlet kuruluş (Empresa Boliviana de Almendras y Derivados). 26 milyon bolivianos değerinde brezilya fıstığı t İlk yıl bu şekilde 700 (yaklaşık 3.000.000 €) ihraç edildi. Bunun bir sonucu olarak, birinci işleme fabrikasýný Beni Department inşa [7] . Hamburg'da bir şube olmak üzere faaliyetlerin sürekli genişlemesi, sayesinde iç tüketim ve ihracat hem de önemli ölçüde artmıştır olabilir. [8]

Brezilya cevizi yağı

Brezilya fındık yağı, kurutulmuş kabuklu tohum, genellikle soğuk presleme ile ekstre edilir. Soğuk preslenmiş brezilya fıstığı yağı soluk sarı ve hoş koku. (-% 47 30), yağ asidi bileşimi, palmitik asit (% 14-16), stearik asit (% 6-10), oleik asit (29-48%), linoleik asit oluşur. (- 4 ° C'de 0), sabunlaşma sayısı (193-202), fiziksel özellikler yoğunluğu (0,914-0,917 g / cc), donma noktası olan iyot değeri (94-106) ve sabunlaşamayan (0,5 -% 1)

Bu konu 10.725 defa izlenmiş.


29.5.2016 01:51:16 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #28715
sipariş ve detaylı bilgi için www.brezilyacevizi.com adresini ziyaret ediniz.
brezilyacevizcisi
Brezilya cevizi
Mesajlar: 1
Kayıt: 29.5.2016
Şehir: İstanbul

26.9.2017 09:30:47 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29152

ralph lauren uk


coach outlet


nmd adidas


burberry sale


ralph lauren uk


yeezy boost


moncler


cheap ray ban sunglasses


rayban


cheap nfl jerseys


cheap ray bans


coach outlet


pandora jewelry


cheap jordans


jordan shoes


uggs on sale


coach outlet


coach factory outlet


longchamp handbags


pandora charms sale


michael kors outlet store


pandora outlet


nfl jerseys wholesale


burberry sale


louis vuitton outlet store


adidas yeezy


christian louboutin outlet


coach outlet


ugg boots


ralph lauren outlet online


kate spade outlet store


louis vuitton outlet online


pandora jewelry


ugg boots


longchamp bags


coach outlet


fred perry polo


pandora jewelry outlet


canada goose jackets


canada goose


coach outlet


burberry handbags


cheap oakley sunglasses


canada goose outlet


ugg outlet store


ralph lauren uk


jordans


air jordans


hermes birkin


tory burch outlet


canada goose coats


oakley sunglasses


coach outlet


timberland outlet


nike outlet


jordan retro


canada goose outlet


coach outlet


adidas shoes


ralph lauren outlet online


uggs


north face outlet


adidas yeezy


adidas nmd


canada goose outlet


tory burch outlet


air jordans


kate spade


supreme uk


coach outlet store


louis vuitton factory outlet


cheap uggs


polo ralph lauren outlet online


timberland boots


louboutin shoes


polo outlet


ray ban sunglasses


ugg outlet


michael kors handbags


polo ralph lauren


adidas outlet


birkenstocks


ugg boots on sale


moncler outlet


ugg outlet


coach factory outlet


air max 2018


ray ban sunglasses


burberry outlet canada


polo ralph lauren


michael kors outlet


louboutin shoes


adidas nmd


ugg boots


coach factory outlet


coach outlet


adidas yeezy boost


toms shoes


birkenstocks


ugg slippers


christian louboutin


canada goose sale


north face jackets


ralph lauren sale clearance


ugg shoes


michael kors outlet


cheap nfl jerseys


nike air max


discount oakley sunglasses


burberry outlet


canada goose


ray ban sunglasses discount


fred perry


nike outlet


rayban


toms shoes


canada goose outlet


moncler jackets


nmd shoes


nike shoes


ugg boots canada


michael kors outlet online


nike shoes


michael kors canada


north face outlet online


polo ralph lauren outlet


nike store


ray ban sunglasses discount


polo ralph lauren outlet


cheap mlb jerseys


air jordan shoes


coach outlet


moncler jackets outlet


ultra boost


birkenstock sandals


ugg outlet


coach outlet


cat boots


coach factory outlet


kate spade


coach outlet


coach outlet


cheap jordans


coach outlet store


uggs


michael kors handbags


cheap oakley sunglasses


moncler outlet


valentino shoes


coach factory outlet


ugg australia


michael kors outlet store


ugg boots


nike shoes


michael kors outlet


louis vuitton outlet online


air jordans


moncler outlet


moncler outlet


ralph lauren outlet


longchamp uk


jordan shoes


louis vuitton


ugg sandals


ralph lauren outlet


coach factory outlet


ugg boots


louis vuitton outlet


ralph lauren outlet online


toms outlet


yeezy boost


michael kors outlet


canada goose coats


burberry outlet


pandora charms


adidas nmd


coach outlet


mulberry bags


mulberry uk


hermes outlet


yeezy boost 350


canada goose


canada goose sale


coach outlet store


nike cortez


valentino shoes outlet


adidas outlet


uggs clearance


louis vuitton outlet


michael kors uk


mulberry outlet


cheap jerseys from china


ralph lauren outlet online


louis vuitton outlet


pandora jewelry


ralph lauren sale clearance


canada goose outlet


ralph lauren uk


hermes handbags


adidas superstar


michael kors handbags


oakley sunglasses


pandora uk


ugg ustralia


tory burch outlet store


nike outlet online


christian louboutin


michael kors outlet clearance


canada goose outlet


canada goose clothing


ugg boots


nike air max


coach factory outlet


uggs on sale


birkenstock sandals


cheap jordans


coach bags


ugg boots on sale


louboutin shoes


longchamp outlet


pandora jewelry


adidas outlet


toms shoes outlet


michael kors outlet store


red bottoms


supreme


ugg boots outlet


pandora charms


canada goose jackets


canada goose outlet


harden vol 1


yeezy boost 350


coach factory outlet


louis vuitton outlet


kate spade handbag


coach factory outlet


coach factory outlet


ugg outlet


ugg boots


michael kors outlet


coach outlet


ugg boots


ralph lauren outlet


coach outlet


pandora charms sale clearance


discount ray ban sunglasses


ugg outlet store


canada goose jackets


louis vuitton outlet store


mbt shoes


toms outlet


michael kors outlet


oakley sunglasses


adidas superstar


nike outlet store


salvatore ferragamo shoes


longchamp uk


cheap uggs


mulberry handbags


pandora jewelry


hermes handbags


canada goose uk


mlb jerseys cheap


ugg boots for women


cheap jordans


red bottom shoes


adidas yeezy boost


kate spade outlet


yeezy boost


michael kors outlet


michael kors handbags


ralph lauren outlet


beats by dre


christian louboutin outlet


pandora charms


ugg slippers


polo ralph lauren outlet online


ugg outlet online


cheap jerseys


ugg sandals


cheap ray ban sunglasses


beats by dr dre


ralph lauren outlet


coach factory outlet


coach factory outlet


adidas yeezy


pandora


coach outlet store


michael kors outlet


cheap nfl jerseys wholesale


kate spade handbags


moncler outlet


ugg outlet store


polo ralph lauren


coach factory outlet


longchamp handbags


oakley sunglasses


pandora charms


gucci outlet


cheap jordans


coach factory outlet


cheap uggs


ugg outlet


ray ban sunglasses


cheap uggs


coach outlet store online clearances


christian louboutin outlet


cheap jordan shoes


kate spade bags


ugg sale


christian louboutin outlet


ugg outlet


ray ban sunglasses


pandora outlet


moncler coats


michael kors outlet


salvatore ferragamo


jordan retro 11


ugg ustralia


red bottoms shoes


nike shoes for men


ugg outlet


canada goose jackets


cheap oakley sunglasses


coach factorty outlet


cheap ray ban sunglasses


ray ban sunglasses


nmd adidas


ray ban sunglasses


uggs outlet


ralph lauren outlet


pandora jewelry


ugg boots


ralph lauren outlet


adidas yeezy


coach outlet


coach outlet


ugg boots


coach factory outlet


polo ralph lauren outlet online


coach canada


polo ralph lauren outlet online


ugg outlet


michael kors canada


doudoune moncler


ugg boots


michael kors outlet


kate spade outlet


superdry uk


coach factory outlet


canada goose sale


ugg outlet


ralph lauren outlet


christian louboutin


canada goose sale


pandora charms sale


yeezy 350 boost


canada goose jackets


coach handbags


cheap ugg boots


hermens bags


polo ralph lauren


cheap mlb jerseys


cheap uggs


coach canada


moncler jackets


fitflops sale


pandora charms sale clearance


ralph lauren outlet


ugg shoes


coach outlet online


cheap mlb jerseys


michael kors outlet


coach outlet online


ralph lauren outlet


moncler jackets


fitflops


coach outlet


ugg outlet


coach outlet


polo ralph lauren outlet


ugg sale


michael kors handbags


uggs canada


nike huarache


hermes bags


pandora outlet


cheap ugg boots


michael kors outlet


mbt shoes


adidas nmd


cheap jordans free shipping


coach outlet store


ralph lauren sale clearance


ugg outlet


ugg outlet


adidas shoes


michael kors outlet online


superdry


coach outlet


hermes handbags


coach outlet store online


coach factory outlet online


james harden shoes


polo ralph lauren outlet online


toms shoes outlet


coach outlet


michael kors factory outlet


air max 2017


michael kors outlet clearance


oakley sunglasses


ugg outlet


adidas shoes


mlb jerseys wholesale


2017.9.26yangping

yangping55
yangping55
Mesajlar: 96
Kayıt: 26.9.2017
Şehir: Bayburt

1 2
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2018 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.