Beni Hatırla
Üye Ol | Şifremi Unuttum | Aktivasyon

FOTOĞRAF MAKİNESİNİN ANA ELEMANLARI
Özay DEMİR
Mesajlar: 92
Kayıt: 28.1.2011
Şehir: Aydın

 tarihinde yazmış.
fotograf forum maci izle macini izle mac özeti izle mac bileti Watch Streaming live 2011
#14057


FOTOĞRAF MAKİNESİNİN ANA ELEMANLARI
Bütün fotoğraf makineleri dört ana elemanı mutlaka içerir; bunlar sırası ile Objektif, Diyafram, Örtücü ve Vizör'dür
-Normal Objektifler
Normal objektifler insan gözünün görebildiği açıya en yakın görüşü sağlarlar. 35 mm SLR makineler için 50 mm.lik objektif (46o), 6x6 cm alan makineler için 75 mm - 80 mm.lik objektif (27o, 28o), 6x9 cm alan makineler için 150mm'lik objektifler (15o), sayısal kameralar için 7 - 21 mm.lik objektifler (75o, 28o) normal objektif sayılırlar.

Geniş Açılı Objektifler

Geniş açılı objektifler, normal objektiflere nazaran daha geniş açı gören objektifleridir. Kullanım yerleri, dar alanlarda en geniş görüntüyü elde etmektir. Genellikle geniş açılı objektiflerle çekilecek fotoğraflarda karelerin kenarlarında bozulmalar olur. 17 mm - 28 mm arasında kalan objektifler geniş açılı objektiflerdir.

-Balık Gözü Objektifler

Bu objektifler en geniş görüş açısı olanağı sağlarlar. Balık gözü objektifler ile çekilen fotoğraflarda dikey ve yatay çizgiler önemli ölçüde bozulur. Bu objektifler ile çekilen fotoğraflarda, karenin ortasına toplanmış dairesel yakın görüntüler elde edilir. Bu sınıf'a 6 mm - 16 mm arasındaki objektifler girer ve oldukça pahalıdırlar. Normal kullanım alanları çok sınırlı olmakla beraber yaratıcı çekimlerde çok işe yaradıkları bir gerçektir.
Dar Açılı (Tele) Objektifler

Görüş açısı normal objektiflerden daha dar olan objektifler. Fazla yakınlaşılamayan durumlarda tercih edilirler. Spor, doğa ve bazı durumlarda portre çekimlerinde tercih edilirler. 100 mm (15o), 200 mm(12o), 300 mm(8o15' ), 400 mm (6o10' ) gibi objektifler bu sınıfa girer.

-Değişken Odaklı (Zum) Objektifler

Bu tür objektifler değişken odak uzaklıkları yüzünden geniş bir yelpazede kullanılırlar. Aynı anda birden fazla odak uzaklığına sahip oldukları için çekilmek istenen görüntü objektif değiştirmeksizin çekilmesini sağlarlar. Bu gün piyasada bulabileceğiniz hemen her fotoğraf makinesi ile tercih edilen objektiflerdir. 28 - 70 mm, 28 - 210 mm, 35 - 70 mm, 100 - 300 mm, 100 - 400 mm gibi değerlerde değişirler. Bu tür objektiflerde kullanılan grup mercek sayısının görüntü kalitesine olumsuz yansıdığı bir gerçektir. Ancak bu insan gözünün ayırtabileceği bir kalite kaybı değildir ve yok sayılabilir.

Makro Objektifler
Makro objektifler 50 mm, 100 mm, 125 mm sabit açılı objektiflerdir. Konuya çok yaklaşmak için kullanılır. Kullanılan mercek kaliteleri çok iyi olduğu için yüksek fiyatlara satılırlar. Bu tür objektifler ile çekim yaparken ayak kullanılmasında fayda vardır.
*VİZÖR
Çekilmek istenen görüntünün nasıl olacağına ilişkin ön izleme olanağı verir. Genellikle çekim ile ilgili her bilgi (diyafram değeri, örtücü hızı, netlik) vizör içinden görülür. Vizörün en önde gelen özelliği ise çekilecek nesnenin netliğinin yapılmasıdır.


ASA:
Asa veya iso’dan filmlerin ışığa duyarlığı anlaşılır. ISO / ASA ışığa duyarlılık derecesini belirleyen standart ölçüm sistemleridir (ISO= International Standard Organization ASA=Amerikan Standarts Association). Bunlar
25 asa ile 6400 asa arasında değişen standart film hızlarındaki filmlerden oluşur. Yüksek asa filmler ( 400 asa ve yukarısı) ışığa daha fazla duyarlıdır. Düşük asa filmler ışığa daha az duyarlıdır.

İso/asa fotoğraf çekiminde bize yardımcı olan üçüncü temel aracımızdır. Bu ölçü sistemini nasıl kullanacağız veya bize ne faydası olacak? Öncelikle amacımızı hatırlayalım: Amacımız net anlaşılır bir görüntüyü filmimizin/ccd’mizin üzerine geçirmek. Bu amaca enstantene ve diyafram değerlerini oynayarak ulaşabileceğimiz bir önceki yazımızda öğrenmiştik. Öyle anlar olur ki enstantene ve diyaframla oynamak anlaşılır bir kare oluşturmak için bize yetmeyebilir. Örneğin ışığın az olduğu veya bol olduğu anlar gibi. Farzedin ki bir konser ortamındasınız veya yaşgünü partisinde pastanın getirilip ışığın kapatıldığını ve sadece mum ışığının ortamı aydınlattığı bir odadasınız. Diyaframı en geniş haline getirdiniz (ör. f 2.8) ve makine estantene değerini 1/30 veya daha düşük veriyor. Bu ortamda çekeceğiniz görüntü eğer tripod (üç ayak) kullanmıyorsanız mutlaka titrek çıkacaktır. Veya tripod kullandınız hareket eden insanlar ve nesneler (örn. mumların ışığı) kayar gibi gölgeli ve insanlar/nesneler silüet gibi çıkacaktır. Ne yapmalı? İşte bu noktada iso/asa devreye girmektedir. Diyelim ki makinenız 100 asa’da bir önceki değerleri gösteriyor (f 2.8 enstatene 1/30). Şimdi makineye 200 asa film koyduğunuzda/ veya digital makinenizi 200 asa’ya ayarladığınızda 1 stop kazanmış olacaksınız. Ve aynı diyafram değerinde hızınız 1/30’dan 1/60 çıkacaktır. 400 asa film/veya digital makinenizle 400 asaya ayarladığınız da ilave 1 stop daha kazanacak ve enstantene bu sefer 1/60’dan 1/125’e çıkacaktır ki bu koşullarda tripodsuz da elde çekim yapmak imkan dahiline girecektir.

Benzer şekilde çok parlak/ışık bir günde veya ışığın yoğun olduğu bir durumda ör. gün ortasında çekim yaparken lensin limitlerini zorlayarak diyaframı f.22’e getirmenize rağmen (diyaframı kısmak) yüksek hızlarda çekim yaptığınızı ve fotoğrafın yine fazla ışık aldığını fark ettiğinizde iso/asa ayarları size yardımcı olacaktır. Bu seferde ör. makine 200 asa ise 100 asa ve altına düşürmek (1 veya 2 stop azaltma) size daha doygun renkli ve parlamayan fotoğraflar sunabilecektir.

Bazı makinelerde EV (expo**re value) ayar butonları bulunmaktadır/veya menu içinde EV seçenekleri bulunmaktadır. Bu EV ayarı + veya – ilave pozlama sürelerini vermektedir. EV ayarı genellikle +3 ile -3 stop değerleri arasında bir skalada gösterilmektedir. Ve her bir uzaklık 1/3 EV ile artmakta veya azalmaktadır. Bunun anlamı 1 tam poz değerinin üçte biridir. EV’i ayarını nerede ve nasıl kullanacağız? EV ayarının kullanılma alanını iki kategoride değerlendirebiliriz: Birincisi makine algılamasını düzeltme diğeri ise doğru pozlama değerini bulanabilmek için. Makine algılamasının düzeltilmesi konusunda en bariz örnek karlı bir ortamda makine değerlerine müdahaledir. Şöyle ki karlı bir ortamda makine otomatik olarak ortamın çok fazla ışıklı olduğunu bu yüzden eksik pozlama yapmasının gerektirdiğini hesaplayarak fotoğrafı çeker. Çekilen fotoğraf doğal olarak hafif kararmış şekilde çıkacaktır. Ama bu noktada fotoğrafı çeken makineye müdahale ederek daha fazla pozlama imkanı verirse ör. 1 stop (+ 1 EV) fazla pozlarsa karın beyazlığını ön plana çıkarmış olacaktır. Doğru pozlamada ise makine pozometresi doğru değerleri okumasına rağmen biz verilen poz değerleri ile oluşan görüntüyü beğenmeyebiliriz ve müdahale etme ihtiyacı hissedebiliriz. Bunun için ise şu örnek verilebilir; gün ortasında çekim yapıyorsunuz renkler çok çiğ (fazla parlamış) geliyor ise bu sefer poz değerini düşürerek (ör. – 1 EV) görüntüdeki nesnelerin parlaklığını/çiğliğini almış olacaksınız. Eğer bir çam ağacı çekiyorsanız soluk görüntü EV’yi düşürmekle daha doygun hale gelecek ve gözünüzün algıladığı çam ağacı renklerine kavuşacaksınız.

Bu yazıda fotoğrafın üç temel enstrümanın (diyafram-enstantene-iso) birbirileri arasındaki ilişkileri ve doğru pozlama için gereken bilgiler verilmiş oluyor

*DİYAFRAM

Diyafram, fotoğrafı çekilecek nesneden yansıyan ve duyar kat üstüne düşecek olan ışığın şiddetini ayarlamak için kullanılır, basit olarak gözbebeğinin hareketine benzer. Yani ışıklı ortamlarda kısılıp, az ışıklı ortamlarda açılırlar. Diyafram açıldığına f adı verilir ve bu değerler 1.2 - 1.4 - 1.8 - 2 - 2.8 - 4- 5.6 - 8 - 11 - 16 - 22 - 32 şeklindedir. Bu değerler hesaplanırken insan gözü 1:1 olarak alınır. Her hangi bir objektifin kalitesi en düşük "f" değeri ile orantılıdır, yani "f" değeri düşük olan objektifler kalitelidir. Bu rakam dizisi içinde en çok ışık geçiren değer en küçük rakamsal değere karşılık gelir. Yani soldan sağa doğru ışık geçirgenliği azalır. Rakamların belirli bir sıralaması yok gibi görünse bile bir birini takip eden değerler bir önceki değerin geçirdiği ışığın yarısını geçirir, yani f:2.8 de duyar kat üstüne düşen ışık şiddeti f:2 nin geçirdiği ışık şiddetinin yarısıdır. Tıplı insan gözünde olduğu gibi; ışık geçirgenliğinin azaltılması için diyaframın kısılması net görüntü alanının çoğalması demektir. Bu net alan bölgesine fotoğrafçılık da "alan derinliği" denir. f:32 ile çektiğiniz bir fotoğraf da net kısım daha fazladır. Tam tersi durumlarda ise alan derinliği azalacağı için vurgulanmak istenen obje öne çıkarılabilir.

*ÖRTÜCÜ(Enstantane)

Duyar kat üstüne ne kadar süreyle ışık geleceğini ayarladığımız parça örtücüdür. Seçilen objenin fotoğrafının çekilmesi için deklanşöre basıldığında, örtücü açılır ve daha önce ayarlanan süre sonunda kapanır. Örtücünün açık kalma süresini gösteren değerlere örtücü hızı denir. Bunlar genellikle 1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000 şeklinde önceden belirlenmiş değerlerdir. Bu değerler tıpkı diyafram değerlerinde olduğu gibi bir sonraki değer bir öncesinin iki katıdır. Bütün bunlara ek olarak bir de "B" (Bulb) vardır. Bulb örtücü hızının kullanıcı tarafından (dışarıdan deklanşör kullanılarak) istenildiği gibi ayarlanmasını sağlar. Örtücüler dikey yada yatay çalışabilirler. Bez ve metal olmak üzere iki çeşit yapılırlar. Bez olarak üretilen örtücüler genellikle 1/1000 den daha hızlı çalışmazlar. Metal örtücüler 1/12000 hızlarına kadar çıkabilirler.

Bu konu 829 defa izlenmiş.


26.9.2017 09:23:42 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29107

ralph lauren uk


coach outlet


nmd adidas


burberry sale


ralph lauren uk


yeezy boost


moncler


cheap ray ban sunglasses


rayban


cheap nfl jerseys


cheap ray bans


coach outlet


pandora jewelry


cheap jordans


jordan shoes


uggs on sale


coach outlet


coach factory outlet


longchamp handbags


pandora charms sale


michael kors outlet store


pandora outlet


nfl jerseys wholesale


burberry sale


louis vuitton outlet store


adidas yeezy


christian louboutin outlet


coach outlet


ugg boots


ralph lauren outlet online


kate spade outlet store


louis vuitton outlet online


pandora jewelry


ugg boots


longchamp bags


coach outlet


fred perry polo


pandora jewelry outlet


canada goose jackets


canada goose


coach outlet


burberry handbags


cheap oakley sunglasses


canada goose outlet


ugg outlet store


ralph lauren uk


jordans


air jordans


hermes birkin


tory burch outlet


canada goose coats


oakley sunglasses


coach outlet


timberland outlet


nike outlet


jordan retro


canada goose outlet


coach outlet


adidas shoes


ralph lauren outlet online


uggs


north face outlet


adidas yeezy


adidas nmd


canada goose outlet


tory burch outlet


air jordans


kate spade


supreme uk


coach outlet store


louis vuitton factory outlet


cheap uggs


polo ralph lauren outlet online


timberland boots


louboutin shoes


polo outlet


ray ban sunglasses


ugg outlet


michael kors handbags


polo ralph lauren


adidas outlet


birkenstocks


ugg boots on sale


moncler outlet


ugg outlet


coach factory outlet


air max 2018


ray ban sunglasses


burberry outlet canada


polo ralph lauren


michael kors outlet


louboutin shoes


adidas nmd


ugg boots


coach factory outlet


coach outlet


adidas yeezy boost


toms shoes


birkenstocks


ugg slippers


christian louboutin


canada goose sale


north face jackets


ralph lauren sale clearance


ugg shoes


michael kors outlet


cheap nfl jerseys


nike air max


discount oakley sunglasses


burberry outlet


canada goose


ray ban sunglasses discount


fred perry


nike outlet


rayban


toms shoes


canada goose outlet


moncler jackets


nmd shoes


nike shoes


ugg boots canada


michael kors outlet online


nike shoes


michael kors canada


north face outlet online


polo ralph lauren outlet


nike store


ray ban sunglasses discount


polo ralph lauren outlet


cheap mlb jerseys


air jordan shoes


coach outlet


moncler jackets outlet


ultra boost


birkenstock sandals


ugg outlet


coach outlet


cat boots


coach factory outlet


kate spade


coach outlet


coach outlet


cheap jordans


coach outlet store


uggs


michael kors handbags


cheap oakley sunglasses


moncler outlet


valentino shoes


coach factory outlet


ugg australia


michael kors outlet store


ugg boots


nike shoes


michael kors outlet


louis vuitton outlet online


air jordans


moncler outlet


moncler outlet


ralph lauren outlet


longchamp uk


jordan shoes


louis vuitton


ugg sandals


ralph lauren outlet


coach factory outlet


ugg boots


louis vuitton outlet


ralph lauren outlet online


toms outlet


yeezy boost


michael kors outlet


canada goose coats


burberry outlet


pandora charms


adidas nmd


coach outlet


mulberry bags


mulberry uk


hermes outlet


yeezy boost 350


canada goose


canada goose sale


coach outlet store


nike cortez


valentino shoes outlet


adidas outlet


uggs clearance


louis vuitton outlet


michael kors uk


mulberry outlet


cheap jerseys from china


ralph lauren outlet online


louis vuitton outlet


pandora jewelry


ralph lauren sale clearance


canada goose outlet


ralph lauren uk


hermes handbags


adidas superstar


michael kors handbags


oakley sunglasses


pandora uk


ugg ustralia


tory burch outlet store


nike outlet online


christian louboutin


michael kors outlet clearance


canada goose outlet


canada goose clothing


ugg boots


nike air max


coach factory outlet


uggs on sale


birkenstock sandals


cheap jordans


coach bags


ugg boots on sale


louboutin shoes


longchamp outlet


pandora jewelry


adidas outlet


toms shoes outlet


michael kors outlet store


red bottoms


supreme


ugg boots outlet


pandora charms


canada goose jackets


canada goose outlet


harden vol 1


yeezy boost 350


coach factory outlet


louis vuitton outlet


kate spade handbag


coach factory outlet


coach factory outlet


ugg outlet


ugg boots


michael kors outlet


coach outlet


ugg boots


ralph lauren outlet


coach outlet


pandora charms sale clearance


discount ray ban sunglasses


ugg outlet store


canada goose jackets


louis vuitton outlet store


mbt shoes


toms outlet


michael kors outlet


oakley sunglasses


adidas superstar


nike outlet store


salvatore ferragamo shoes


longchamp uk


cheap uggs


mulberry handbags


pandora jewelry


hermes handbags


canada goose uk


mlb jerseys cheap


ugg boots for women


cheap jordans


red bottom shoes


adidas yeezy boost


kate spade outlet


yeezy boost


michael kors outlet


michael kors handbags


ralph lauren outlet


beats by dre


christian louboutin outlet


pandora charms


ugg slippers


polo ralph lauren outlet online


ugg outlet online


cheap jerseys


ugg sandals


cheap ray ban sunglasses


beats by dr dre


ralph lauren outlet


coach factory outlet


coach factory outlet


adidas yeezy


pandora


coach outlet store


michael kors outlet


cheap nfl jerseys wholesale


kate spade handbags


moncler outlet


ugg outlet store


polo ralph lauren


coach factory outlet


longchamp handbags


oakley sunglasses


pandora charms


gucci outlet


cheap jordans


coach factory outlet


cheap uggs


ugg outlet


ray ban sunglasses


cheap uggs


coach outlet store online clearances


christian louboutin outlet


cheap jordan shoes


kate spade bags


ugg sale


christian louboutin outlet


ugg outlet


ray ban sunglasses


pandora outlet


moncler coats


michael kors outlet


salvatore ferragamo


jordan retro 11


ugg ustralia


red bottoms shoes


nike shoes for men


ugg outlet


canada goose jackets


cheap oakley sunglasses


coach factorty outlet


cheap ray ban sunglasses


ray ban sunglasses


nmd adidas


ray ban sunglasses


uggs outlet


ralph lauren outlet


pandora jewelry


ugg boots


ralph lauren outlet


adidas yeezy


coach outlet


coach outlet


ugg boots


coach factory outlet


polo ralph lauren outlet online


coach canada


polo ralph lauren outlet online


ugg outlet


michael kors canada


doudoune moncler


ugg boots


michael kors outlet


kate spade outlet


superdry uk


coach factory outlet


canada goose sale


ugg outlet


ralph lauren outlet


christian louboutin


canada goose sale


pandora charms sale


yeezy 350 boost


canada goose jackets


coach handbags


cheap ugg boots


hermens bags


polo ralph lauren


cheap mlb jerseys


cheap uggs


coach canada


moncler jackets


fitflops sale


pandora charms sale clearance


ralph lauren outlet


ugg shoes


coach outlet online


cheap mlb jerseys


michael kors outlet


coach outlet online


ralph lauren outlet


moncler jackets


fitflops


coach outlet


ugg outlet


coach outlet


polo ralph lauren outlet


ugg sale


michael kors handbags


uggs canada


nike huarache


hermes bags


pandora outlet


cheap ugg boots


michael kors outlet


mbt shoes


adidas nmd


cheap jordans free shipping


coach outlet store


ralph lauren sale clearance


ugg outlet


ugg outlet


adidas shoes


michael kors outlet online


superdry


coach outlet


hermes handbags


coach outlet store online


coach factory outlet online


james harden shoes


polo ralph lauren outlet online


toms shoes outlet


coach outlet


michael kors factory outlet


air max 2017


michael kors outlet clearance


oakley sunglasses


ugg outlet


adidas shoes


mlb jerseys wholesale


2017.9.26yangping

yangping55
yangping55
Mesajlar: 97
Kayıt: 26.9.2017
Şehir: Bayburt

31.10.2017 10:27:36 tarihinde yazmış. fotograf forum, fotograf tartisma, fotograf bilgi, fotografcilik, fotoğraf paylaşım sitesi #29216

true religion jeans sale


michael kors outlet


kate spade outlet


canada goose outlet


valentino outlet store


oakley sunglasses


true religion outlet store


canada goose outlet


polo outlet


canada goose jackets


cheap jordans


michael kors outlet


canada goose jackets


coach factory outlet


cheap oakley sunglasses


fitflop sandals


ugg boots


pandora jewelry


ugg outlet online


nike outlet


mlb jerseys


canada goose jackets


air jordan 4


ralph lauren


coach outlet


mlb jerseys


christian louboutin outlet


oakley sunglasses


pandora outlet


longchamp


ugg outlet


canada goose outlet store


canada goose jackets sale


ugg sale


cheap jordan shoes


fitflops outlet


fitflops sale


uggs outlet


pandora charms


coach factory outlet


cheap ugg boots


canada goose uk


ralph lauren outlet


nike outlet


cheap ugg boots


adidas yeezy shoes


longchamp outlet online


polo outlet


cheap ray ban sunglasses


coach outlet online


air jordan shoes


cheap ugg boots


fred perry polo shirts


true religion jeans


canada goose outlet store


ralph lauren


michael kors handbags sale


christian louboutin shoes


adidas superstar


cheap oakley sunglasses


ray ban sunglasses on sale


nike outlet


true religion jeans


uggs on sale


michael kors outlet online


adidas yeezy


nike outlet online


michael kors outlet


oakley sunglasses wholesale


michael kors outlet clearance


polo ralph lauren outlet


kate spade outlet online


michael kors handbags


cheap ugg boots


true religion jeans


mlb jerseys wholesale


longchamp outlet store


cheap jordan shoes


nike outlet


cheap jerseys wholesale


ugg boots


mulberry bags


fitflops sale clearance


canada goose outlet store


coach outlet online


prada outlet


ultra boosts


michael kors outlet


fred perry polo


coach outlet online


mulberry uk


canada goose outlet


ralph lauren


polo ralph lauren factory store


adidas nmd


jordan shoes


uggs outlet


michael kors handbags


cheap nhl jerseys


ralph lauren outlet


cheap mlb jerseys


uggs outlet


adidas outlet online


air max 90


nhl jerseys


ralph lauren


ferragamo outlet


ferragamo shoes sale


canada goose jackets


coach outlet


oakley sunglasses


ugg boots australia


nike outlet


ralph lauren outlet


ralph lauren


hermes outlet


canada goose outlet


canada goose outlet


pandora jewelry


fitflops sale clearance


nike factory outlet


jordan retro


valentino outlet


ugg boots


ed hardy outlet


nike outlet store


coach outlet online


tory burch outlet


tory burch shoes


uggs outlet


coach outlet


uggs on sale


coach outlet online


canada goose outlet


ray ban sunglasses


uggs on sale


true religion outlet


prada outlet stores


polo ralph lauren outlet


christian louboutin outlet


nike outlet store


coach outlet canada


canada goose jackets


ralph lauren sale


michael kors outlet


pandora jewelry


cheap mlb jerseys


pandora bracelet


polo outlet


michael kors outlet online


air jordan retro


nike outlet store


ugg outlet


coach factory outlet


cheap oakley sunglasses


michael kors outlet online


puma outlet


lacoste shoes


nike shoes


cheap nfl jerseys


mulberry handbags


canada goose jackets


tory burch handbags


canada goose jackets


canada goose jackets


ray ban sunglasses


yeezy boost 350


air jordan shoes


polo outlet


uggs outlet online


ralph lauren outlet


mbt outlet


canada goose jackets


tory burch sandals


nike factory store


vintage nhl jerseys


michael kors outlet online


canada goose outlet


kate spade sale


mont blanc pens


air jordan shoes


oakley sunglasses wholesale


ralph lauren uk


canada goose jackets


yeezy boost 350


canada goose outlet


ralph lauren uk


fitflops sale clearance


fred perry


cheap ugg boots


canada goose outlet


michael kors outlet


polo ralph lauren pas cher


ugg outlet


oakley sunglasses wholesale


valentino outlet store


moncler outlet


uggs on sale


ralph lauren uk


true religion outlet


adidas outlet


canada goose jackets


oakley sunglasses wholesale


yaoxuemei20171031
yaoxuemei
yaoxuemei
Mesajlar: 41
Kayıt: 31.10.2017
Şehir: İstanbul

1
* Cevap yazmak için üye girişi yapmalısınız.
Fotoğraf Türk
Hakkımızda
Kadromuz
Reklam
Görüş ve Öneriler
İletişim
Yardım
Kurallar
Kullanma Kılavuzu
Sıkça Sorulan Sorular
Tüm Yardım Konuları
Ekran Kalibrasyonu
Copyright © 2017 Fotografturk.com Her Hakkı Saklıdır
Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
Fotoğraf Türk de paylaşılan fotoğraflar 3. şahıslar tarafından ticari amaçlı kullanılamaz.